Özel Direksiyon Dersinin Faydası Var mı?

Özel Direksiyon Dersinin Faydası Var mı?

Sürücüler için direksiyon ne kadar önemliyse pedallar ve aynalarda aynı öneme sahip. Bu nedenle aracın sürücü koltuğunda oturan sizseniz o zaman sizinde, sürdüğünüz araçtakilerin de, karşı araçtakilerin de, yayalarında can güvenlikleri size emanet olacak. Bunun için lütfen bu bilinçle hareket ederek o koltuğa oturun. Eğer ki ehliyetinizin olmasına rağmen araç kullanma hususunda kendinize güvenmiyorsanız o zaman bunu bir inat olarak değil acemilik olarak değerlendirin ve direksiyon eğitimi aldıktan sonra trafiğe çıkın.

Özel direksiyon dersi almanın en önemli avantajı hayatınızın değerli olmasıdır. Elbette ki araç sürerken teorik ve pratik bilgiler daha sonrasında elde edilebilir. Ancak öncelikli olarak bilmeniz gerekenleri tatbik ederek uygulamanızdır.  İşte bunu da ancak bire bir eğitim ile birlikte tam olarak alacağınızdan dolayı özel direksiyon dersi almak çok önemli bir konudur. Özel ders eğitimi verilirken sürücünün kendisine olan güveni de kazanılmış olacaktır. Trafikte pratik olabilmek çok önemli bir konudur. Çünkü anlık hareketlerde ve manevralarda aracı nasıl kontrol etmeniz gerektiğini de bu sayede anlamış olacaksınız. Direksiyon dersinin sürücüye sağlayacağı faydalar çok fazladır. Ancak bu dersi alacağınız kişiler konusunda da mutlaka seçici olmanız gerekiyor.

Direksiyon Dersi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Direksiyon dersini alacağınız yerin mutlaka sürücü kursu gibi kurumsal bir yer olmasını sağlamalısınız. Çünkü kurstan verilecek bir eğitim tamamen kuralına göre olacaktır. Eğer ki şahıstan direksiyon dersi alırsanız bu durumda kendisine göre size vereceği taktikle öğretmeye çalışacaktır. Dolayısıyla araç sürmedeki amacınız kuralına uygun olanı yapmak olmalıdır.

Bazı sürücüler ve sürücü kursları var ki onlar direksiyonun önemli olduğunu düşünerek pedalları daha sonrasından öğrenebilirsin mantığını güderler. Dolayısıyla sen pedalı boş ver ben buradan hallediyorum direksiyonunu iyi kullan düşüncesi yanlıştır. Her konuda olduğu gibi araç kullanırken de uygulamalı eğitim her zaman mantıklı olandır.

Bir aracın direksiyonu geçiştirilmeyecek kadar önemlidir. Bu nedenle direksiyonda yapacağınız en ufak hata bile maddi manevi sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenle işinizi tamamen tesadüflere bırakmamalısınız.

Direksiyon Fobisini Yenmek

Özel ders almanın en önemli avantajı insanın üzerindeki fobilerin yıkılmasını sağlamaktır. Evet, herkes araç sürebilir ancak öncelikli olarak trafikten korkmaması gerekiyor. Bu zaman içerisinde olacaktır fakat öncelik sizin mutlaka böyle bir fobiniz varsa bunun ortadan kaldırılmasını sağlamak olmalı.

30 Eylül 2019
590 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al