Araç Değeri Kasko Primlerini Nasıl Etkiler?

Araç Değeri Kasko Primlerini Nasıl Etkiler?

Araç sigortası primlerini etkileyen birçok faktör vardır. Ana unsurlar arasında sürücünün yaşı, sürüş tecrübesi, konumu, sürüş kaydı, hasar geçmişi, yıllık kilometre ve daha fazlası yer alıyor. Sürücü detaylarının yanı sıra, herhangi bir sigorta primini etkileyen diğer ana faktörlerden biri de otomobilin kendisidir. Sigorta primleri, sigortalamak istediğiniz aracın türüne göre farklılık gösterebilir, bu nedenle neyin daha yüksek veya daha düşük oranlara yol açacağını bilmek gerekir.

Yüksek Değerli Arabalar

En pahalı, en yüksek değere sahip otomobiller, genellikle en yüksek sigorta primlerini çeken arabalardır. Bunun temel nedeni, pahalı bir aracın bir çarpışma sırasında hasar görmesi, çalınması veya pert olması durumunda, herhangi bir onarım veya değiştirme masrafını karşılayacak ödemenin çok daha yüksek olmasıdır. Ayrıca, üst sınıf araçlar için bazı durumlarda daha büyük bir hırsızlık riski olabilir.

Yapılan sigorta türü genellikle bir arabanın yüksek değeri tarafından da belirlenir. Birçok sigorta firması, pahalı bir araç için yalnızca üçüncü şahıs sigortasına izin vermeyi reddebilir ve yalnızca kapsamlı sigorta ile sigorta yapmayı kabul eder.

Özellikle yeni veya pahalı bir ikinci el araç alırken değerinin düşeceğini bilmelisiniz. Bir kaza olması durumunda, sigorta ödemesi bu amortismanı yansıtacak ve yüksek değerli bir araba satın aldığınız için sizin cebinizden çıkacaktır.

Klasik otomobiller ve diğer pahalı motorlar için üzerinde anlaşılan değer primleri tavsiye edilir, bu da bir aracı piyasa değerinden ziyade üzerinde anlaşılan bir değerde garanti eder. 

Şirket Arabaları

İşletmeler ve şirket arabaları için filolar, hepsini kapsayan en popüler seçenek olan tek bir prim ödeme seçeneğiyle sigortası gerçekleştirilebilir.

Esasen, yüksek değerli bir araç veya tehlikeli geçmişi olan bir araç, daha büyük bir sigorta primi ödemek zorunda kalabilir, bu nedenle, sigorta yaptırırken araç değerini dikkate almak önemlidir.

Kasko Sigortası Teklifi Al Ankara

Ankara trafik sigortası her araç için yapılması zorunlu olan bir güvencedir. Aracınızı trafiğe çıkartmadan önce mutlaka sigortasını yapmanız ve bu sayede yasal sorumluluğunuzu da üzerinizden atmanız gerekir. Aksi takdirde yolculukta yakalanmanız halinde bunun size maliyeti düşündüğünüzden çok daha yüksek rakamlara mal olabilecektir.

06 Eylül 2020
346 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al