Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araba Anahtarını İçeride Unutma

Araba Anahtarını İçeride Unutma

Araç sürücülerinin en çok karşılaştığı konular arasında otomobil anahtarlarını araç içerisinde unutma sorunu vardır. Bu durum yaşandığında önce bir heyecan yaratıyor olsa da sonrasında kendinizi toparlayıp canınızın sıkılmasına neden olacaktır. Bunun için HKsigorta olarak sürücülere aracından inerken anahtarlarını almadan inmemeleri konusunda uyarıda bulunarak başlayalım istedik. Bu yalnızca sizin yaşayacağınız heyecan değil güvenlik konusunda da oldukça önemli bir konudur. Çünkü anahtar içerideyken araçtan kısa süreliğine de olsa inmeniz sizi sıkıntıya sokacak durumlara neden olabilir. Bazı araçlar çalışır vaziyette olsa bile araçtan indiğiniz zaman kendi kendini otomatik olarak kilitleyebiliyor dolayısıyla bu da heyecanın daha da yükselmesine neden oluyor. Özellikle de yeni teknolojiyle üretilmiş olan anahtarsız olarak çalışabiliyor olmaları ister istemez anahtarın içeride unutulmasını daha da kolaylaştırıyor. Bu tarz araçların anahtarlarını cebinizden özellikle araç içerisinde çıkarmamanız iyi olacaktır. Aracın kendi kendisini kilitlemesi tamamen güvenlik açısından olabilir hatta bazı araçlarda yarım kapatılmış kapılar bile kendisini kilitleyebilir.

Her araç sürücüsü kendi aracının huyunu bilir ve ona göre hareket eder. Fakat huyunu bilmiş olmak unutkanlığa mani olmadığından dolayı bunun hiçbir önemi yoktur. Sizin anahtarınızı unuttuğunuzu düşünürsek tüm bunları yapabilmekte normaldir.

 Anahtarım Arabada Kaldı  

Eğer aracınızın camı inmeden önce biraz açık bırakılmışsa o zaman şanslı olabilirsiniz çünkü buradan uzatacağınız bir telle kilidi açmanız mümkün. Ya da yedek anahtarınız varsa o zaman sorunu kendi kendinize basit bir şekilde çözebilirsiniz. Bunun dışında tornavida ya da levyeyle açmak gibi bir durum daha var ancak genelde maddi kaygı yüzünden bunu gerekmedikçe hiç kimse tercih etmeyecektir. Eğer illa bu şekilde açmanız gerekecekse o zaman tornavida ya da levye ile kapı arasına bez sıkıştırarak zararı en aza indirebilirsiniz. Eğer ben paramla açtırmak istiyorum diyorsanız o zaman cebinizden 250–300 TL gibi bir rakamın çıkacağını düşünebilirsiniz.

Otomobil anahtarcıları bu şekilde bir durumla karşılaştıklarında hidrolik kullanarak aracı 5-10 dakika içerisinde kolayca açabiliyorlar. Ancak sizin tüm bu sıkıntılı süreci yaşamamanız için mutlaka arabaya binmeden ya da inerken kendi tedbirinizi kendiniz almanız gerekiyor.

23 Nisan 2019
203 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al