Hasar Kayıtlı Araç Alınır mı?

Hasar Kayıtlı Araç Alınır mı?

Hiç fark etmeden size satılan hasar kayıtlı aracı fark ettiğinizde nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor ya da hasar kayıtlı araç alınır mı? Tüm bu soruların yanıtlarını bu haberimizin içerisinde açıklayalım istedik. Sorunun yanıtını vermeden önce hasarlı olarak alacağınız araca göre değişiklik göstereceğini de hatırlatalım.

Hasar kayıtlı bir araçtan bahsedildiğinde gözünüzün korktuğunun farkındayız. Çünkü insanlar hasar kayıtlı araç dediklerinde yanlış bilgiye sahi olduğundan dolayı kafalarında soru işareti oluşuyor. Bir galeriden ya da kişiden araç alınırken size kaskodan daha yüksek para almak için aracın bu şekilde gösterilmiş olduğu söylenirse bu söze kesinlikle inanmayın çünkü bu söz % 99 oranda yanlıştır. Bir araç kaza yapmış ve eksper rapor tutmuşsa bu durumda araçtaki masrafta raporla sabit olur bunun içinde kaskodan fazla para almak gibi bir durum söz konusu değildir. Bunu bir örnekle açıklarsak bir araçta hasar oranı bin lira ise onun üç bin lira gösterilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bazı otomobil satıcıları özellikle de bu işi ticari olarak yapanlar aracı yüksek fiyata satabilmek için böyle kandırma yollarına başvururlar. Hasarlı bir araç alınır mı? Sorusunun yanıtı olarak ise şöyle diyelim araçtaki hasar aracın hayati aksamlarını ilgilendirmiyorsa sorun yoktur. Ancak genelde hasar kayıtlı araçlarda arızanın nedeni büyüktür. Satın aldığınız hasarlı araç bugün sağlam ve sorunsuz çalışıyor olabilir ancak bir sene sonrasında nasıl bir halde olacağı kestirilemez. Evet, her araç için bu risk söz konusu olabilir ancak hasar kayıtlı araçlarda bu risk çok daha yüksek olacaktır.

Bir otomobili alırken satıcıyla yapacağınız iletişim çok önemlidir. Elbette ki alıcı sizsiniz ve karar verecek olan da yine sizsiniz ancak gereksiz ve olması gerekenden çok daha yüksek bir fiyat ödemek istemiyorsanız o zaman mutlaka aracı almadan önce teknik servise götürmelisiniz. Teknik servis size araçla ilgili olan tüm bilgileri sunacağından dolayı hata yapmanızı da önlemiş olacağı gibi satın alacağınız aracında geçmişi ile ilgili tüm bilgilere de sahip olursunuz. Araç almak bir risktir ve birazda şanstır ancak bu şansı ve riski en yüksek seviyede tutmakta yine sizin elinizde olacaktır.

22 Mart 2019
574 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al