Hamilelikte Sık Görülen Şikayetler Nelerdir?

Hamilelikte Sık Görülen Şikayetler Nelerdir?

Hamilelik dönemi, kadınların en çok zorlandıkları zamanların başında geliyor. Fakat 9 ayın sonunda kucağına alacağı mükemmel varlığı düşündüğünde tüm sorunları takmıyor gibi görünseler de süreç her geçen gün anne adayını biraz daha zorluyor. Gebelik dönemi içerisinde olan her kadının ortak bir takım şikayetleri var ancak bu şikayetler zamana ve kişiden kişiye şiddetine göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer gebeliğiniz ilk kez gerçekleşiyorsa bu durumda yaşadıklarınız konusunda endişeye kapılabilirsiniz ama hiç korkmayın bu bir süreç ve mutlaka üstesinden en güzel şekilde geleceksiniz.

Kabızlık Ve Tuvalete Çıkamama

Gebelikte kabızlık en sık rastlanan sorunlar arasında geliyor. Çünkü bu dönemde hormonlar düz kaslarda olduğu gibi sindirim sistemindeki düz kaslarda da gevşemeye neden oluyor. Bu da bağırsaklarınızda bozulmaların meydana gelmesi ve bağırsak hareketlerinin yavaşlamasına neden olacaktır. 

Aşerme

Aşerme gebelikte normal olarak kabul edilmiştir. Fakat ilerleyen dönemlerde hamile olan kişi gıdaların dışında da başka maddelere aşerebilirler. Örneğin kil, kiremit tozu ve toprak. Bunun nedeninin altında beslenme bozukluğu vardır bunun içinde mutlaka bu durumun doktora danışılması gerekir

Aşırı Tükrük Salgısı

Anne adayları gebeliğe bağlı olarak ağızlarında tükrük artışıyla karşılaşabilirler. Bu durum rahatsız edici boyutlara ulaştığı da olur. Aşırı tükrük salgılanması normalin dışında bir durumun olabileceğine işaret etmez. Bu durum nişastalı gıdaların tüketilmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu tip gıdalar tükrük bezlerini uyarırlar bunun içinde farklı ilaçlar kullanılarak bunun önüne geçilebilir.

Bulantı Ve Kusma

Gebeliğin ilk dönemlerinde bulantı ve kusmalar en sık görülen şikayetlerdendir. Özellikle sabahları bulantılar çok fazla olabilir bu durumda ilaç tedavisi uygulanması gerekmez gebeliğin belirli bir safhasından sonra bu durum sona erecektir.

Gebelik ve Doğum Sigortası Paketi

Gebelik öncesinde yaptırılacak olan doğum paketi sayesinde istediğiniz hastanede doğumunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Pek çok özel hastane bu konforlu hizmeti sunabilmek için sigorta firmalarıyla anlaşmalar yapmakta ve müşterilerine güvence vererek gebelik sigortası paketleri hazırlamaktalar. Yaptırdığınız doğum sigortası sayesinde bebeğiniz doğmadan önceki kontrolleriniz ve doğduktan sonraki kontrolleriniz de güvence altına olacaktır.

Doğum sigortası ve Ankara özel sağlık sigortası hizmetini hksigorta.com’dan alabilirsiniz.

27 Temmuz 2020
435 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al