Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Küçük Şehirlerde Kaskoya İhtiyaç Var Mıdır?

Küçük Şehirlerde Kaskoya İhtiyaç Var Mıdır?

Günümüzde geçmişe göre çok daha hızlı bir yaşam vardır insanlar evlerinden çıktığı andan itibaren kendilerini yoğun bir tempo içerisinde bulurlar. Özellikle trafikte geçen zaman çok tehlikelidir yorgunluk, stres ve sinir araç sahiplerini yıpratır aynı zamanda dikkatlerinin de dağılmasına neden olur. Bu hızlı tempo ve stres kaza sayılarının da artmasına neden olmuştur.

Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız her gün birkaç kazayla burun buruna gelmeniz kaçınılmazdır. Böyle durumlara karşı iki seçeneğiniz vardır birinci trafik sigortası ikincisi de kasko sigortası bu iki sigorta türü de maddi açıdan güvence verir ancak aynı değildir. Trafik sigortası genellikle küçük şehirlerde ve yoğun trafiğin olmadığı yerlerde tek başına yeterli olabilir ancak büyük şehirler ve araçların çok yoğun olarak kullanıldığı yerlerde mutlaka kasko sigortası yaptırılmalıdır. Kasko şehirden çok ne kadar araç kullandığınızla alakalıdır çok yoğun bir şekilde araba kullanıyorsanız mutlaka kasko sigortası yaptırmanız gerekir küçük bir şehirde arada sırada araç kullanan biriyseniz o zaman trafik sigortası tek başına yeterli olacaktır. Kaskoyu etkileyen diğer faktörleri de göz ardı etmemeniz önemlidir aracınızı yeni aldıysanız ve çok değerliyse yine kasko büyük bir ihtiyaç olacaktır.

Kasko teklifi al Ankara

Her gün olay yaşanan tehlikenin yüksek olduğu bir bölgede yaşıyorsanız yine kasko sigortası yaptırmanız gerekir. Mağdur olmamak adına trafik sigortasının yanında kasko sigortasına ihtiyacınız olup olmadığını en iyi çözümleyecek kişi siz olacaksınız.

Küçük Şehirlerde Kasko Ücreti Daha mı Azdır?

Kasko sigortasında fiyatlar belirlenirken bir takım faktörler göz önünde bulundurulur. Örneğin araç sahibin yaşı, ehliyet durumu, daha önceki kazalarının olup olmadığı ve yaşadığı şehirdir. Bunların tamamı bir araya getirildikten sonra sigorta teklifi hazırlanacağından dolayı, Küçük bir şehirde yaşıyorsanız kaza riskiniz büyük şehirlere göre az olacağından dolayı daha uygun fiyatlı kasko sigortası yaptırabilirsiniz. Küçük şehirde olmak demek yalnızca yoğun trafiğin içinde olmamak demektir. Kaskonun kapsamı düşünüldüğünde aracınız yangın, hırsızlık ve deprem gibi durumlarda da güvence altında olacaktır. Bunun için yapılan indirimlerde her türlü risklerin hesaplaması yapılır ve ortaya çıkacak olan rakamın belirlenmesi sağlanmış olur.

20 Mart 2020
55 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al