Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Otomobilin Motor Ömrü Nasıl Uzatılır?

Otomobilin Motor Ömrü Nasıl Uzatılır?

Her insanın sağlıklı bir şekilde yaşamına devam edebilmesi için nasıl kalbine ihtiyacı varsa otomobillerde de motor kalp görevi yapar. Bir otomobilin sağladığı güç ve hareketin kaynağı olan motor kendisine bağlı olan birçok sisteminde aktif bir şekilde çalışmasını sağlar. Bunun için bir araç ne kadar eski model olursa olsun kalbi yani motoru sağlamsa o araç iş görmeye devam edecektir. Bizde bu önemli konuyu derinlemesine araştırıp siz değerli okuyucularımızla buluşturalım istedik. 

Sıfır bir aracın motoru yenirdir ve bu motorun kullanım ömrünü uzatmakta sahip olduğunuz süre boyunca sizin elinizde olacaktır. Aracınızın motorunun zarar görmemesini istiyorsanız öncelikli olarak aracı devrinde kullanmaya özen göstermelisiniz. Hızlı veya yavaş kullanmak aracın motoruna en büyük düşmandır.

Araç Motor Ömrü Nasıl Uzar?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi aşırı hız aracın motoruna zarar verecektir. Yalnız aracınız değil hayatınızda risk altında olacağı için bundan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yaşadığınız şehirde bir otomobil için belirlenmiş olan hız limitleri vardır ve bu limitlere uyduğunuz sürece sorun yaşamazsınız. Bir aracın hızlanması için birden gaza basıyor olmak aracınızı hızlandırmayacağı gibi motora da zarar verecektir.  Aracı devirsiz kullanmanın bir diğer sakıncası da fazla yakıt tüketmesini sağlamasıdır. Aracınızı yeni aldıysanız ve daha öncesinde eski model bir aracınız varsa bu durumda o eski alışkanlıklarınızdan da kurtulmanızın zamanı gelmiştir demektir. Örneğin eskiden aracı çalıştırdıktan sonra 5 dakika kadar motor ısınsın diye beklerdiniz. Ancak yeni model araçlarda bu şekilde bir durum söz konusu değildir. Aracı çalıştırdıktan sonra direk yola çıkabilirsiniz.

Aracın kalbi motorudur dedik besini ise akaryakıttır. Bunun için aracınızda iyi bir performans elde etmek istiyorsanız o zaman sürekli ve kalitesini bildiğiniz istasyonlardan benzin ya da dizel yakıt almalısınız. Çünkü kalitesiz bir akaryakıt aracın enjeksiyon sistemini tıkayacak ve bu da size ekstra masraf açacaktır. Son olarak bahsetmek istediğimiz husus ise aracınızın düzenli bakımıdır. Düzenli bakımı yapılan bir araç her zaman koruması yapılmış bir araç demektir. Bunun için sizi kolay kolay yarı yolda bırakmaz.

27 Nisan 2019
135 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al