Hamilelikte Doktor ve Hastane Seçimi

Hamilelikte Doktor ve Hastane Seçimi

Olumlu bir tutum ve yaşam tarzı, hamileliğin çok önemli yönleridir, ancak aynı zamanda iyi bir doğum öncesi bakım ve bir sağlık uzmanının yardımını gerektirir. Seçenekleriniz hakkında iyi bilgi sahibi olmak ve ihtiyaçlarınıza uyan bir doğum planına karar vermek önemlidir.

Önceliğiniz Doktor Seçimi Olmalı

Hamilelikle ilgili herhangi bir belirti yaşarsanız, ilk adımınız doktorunuza danışmaktır. 

Bazı aile hekimliği doktorları doğum öncesi kontrol sağlar. Ayrıca özel bir kadın doğum uzmanı görmeye karar verebilirsiniz.

Kadın Doğum Uzmanı

Kadın doğum uzmanı, kadınların bakımı ve üreme sağlığı konusunda uzmanlaşmış doktordur. Kadın hastalıkları, özellikle hamilelik ve doğumla ilgilenir ve kadın üreme sisteminin hamilelik dışında bakımını değerlendirir. Doğum uzmanınız tüm hamilelik boyunca size rehberlik edecektir.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI DOĞUM PAKETİ

Ebe

Bir ebe, bir kadın doğum uzmanı olarak benzer hizmetler sunar, ancak cerrahi olmayan bir ortamda. Ebeler genellikle ebelik konusunda ek eğitim almış pratisyen hemşirelerdir. Hamilelik, doğum veya doğum sırasında ortaya çıkan herhangi bir komplikasyon varsa bir kadın doğum uzmanına görünmeniz gerekebilir.

Doğum Seçenekleri

Kadınların nasıl ve nerede doğum yapacaklarını seçmeleri giderek daha mümkün hale geliyor. Doğum kararlarının çoğu doğuma kadar kesinleştirilemese de, seçeneklerinizi anlamak ve sizin için neyin doğru olduğunu düşünmek önemlidir.

Hastanede Doğum

Türkiye’ de doğan bebeklerin çoğu bir hastane ortamında doğar.  Hastanelerde doğum ve doğum odaları ve sezaryen bölümleri için ameliyathaneler bulunmaktadır. Çoğu hastanede, kadınların doğumdan iyileşme sürecine kadar tek bir odada kalmasına izin veren büyük odalar mevcuttur. Eğer sizde doğumunuzu konforlu bir hastanede gerçekleştirmek istiyorsanız Ankara özel sağlık sigortası ve doğum sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Suda Doğum

Su ile doğum, kadın doğum toplumunda yaygın olarak kullanılmaz, ancak ebeler arasında daha çok kabul görmektedir. Suda doğumların muayenede yapılır, ancak bazı hastaneler ve doğum merkezleri suda doğum hizmetleri sunar.

Suda doğum savunucuları, suyun anneyi rahatlattığını ve doğum sancılarını ve doğumu kolaylaştırdığını öne sürüyorlar. Yeni doğmuş bir bebek havaya maruz kalana kadar ilk nefesini almadığından boğulma riski çok azdır. Suda doğum yapmış bebeklerde artan yan etkilere dair hiçbir kanıt yoktur. Su ile doğum, komplikasyon veya erken doğum riski altında olan ve daha yakından izlenmesi gereken kadınlara tavsiye edilmez.

30 Aralık 2020
239 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al