Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Oto Alarm Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Oto Alarm Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Otomobillerde alarm sistemi tercih edilmesinin en önemli nedeni dışarıdan gelebilecek zararlara karşın aracın aksam ve aksesuarlarının koruma altına alınmasını sağlamaktır. Dolayısıyla özellikle hırsızlık girişimine karşı caydırıcı olan bu yöntem sayesinde aracınızı dışarıda bıraktığınız süre içerisinde içiniz biraz daha rahat olacaktır. Fakat bir oto alarm sisteminden tam olarak verim elde etmek istiyorsanız o zaman dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Peki, aracınıza alarm sistemi taktırmak istediğiniz zaman nelere önem vermeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Oto Alarm Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Oto alarm sistemlerinin en önemli silahı alarm sesidir. Dolayısıyla hırsızlık anında otomobilden çıkan aşırı yüksek ses beraberinde hırsızlığında önlenmesini sağlayacak ve aracın sahibini haberdar edecektir. Bunun için öncelikli olarak ses düzenine dikkat edilmesi gerekir. 

Alacağınız alarmın Sanayi Bakanlığı ve TSE onaylı olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü piyasa da bu sektörü kötüye kullanan kişilerin olduğunu biliyoruz. Üstelik taktırdığınız alarm sisteminin servis garantisinin olması da çok önemlidir. Hiçbir zaman servis yeterlilik belgesine sahip olmayan firmalar tercih edilmemelidir. Alarm sistemini temin edecek olan firmanın ISO 9000 belgeli olması önemlidir.

Oto alarmının montajı sırasında otomobilin elektrik aksamının hiçbir zaman zarar görmemesi gerekir. İşi bilen deneyimli kişiler bu hususa çok dikkat ederler ancak sıradan bir iş yapan kişilerin bu şekilde bir endişesi olmadığından dolayı daha sonrasında başınızı ağrıtacak olan bir şekilde elektrik tesisatının döşemesini yapabilir. Yetkili ve tecrübeli olan hiçbir firma ABS, Airbag ve diğer elektrikle çalışan donanımlara hiçbir şekilde zarar vermez.

Alarm sistemleri kendi arasında da farklı çeşitlere sahiptir. Bunlardan bir tanesi motor bloke eden alarm teknolojisidir.

Motor Bloke Eden Alarm Nedir?

Alarm sistemleri uzaktan kumanda edilebilen bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla bu sistemde aracın motoru uzaktan kumanda aracılığı ile bloke edilebilir. Fakat bu işlemin seyir halindeyken de etkili olduğu düşünüldüğünden ya da belli bir kilometre uzaklaştıktan sonra işe yaramadığı için çok fazla tercih edilmez. 

Alarm Sistemlerinin Ortak Özellikleri Alarm sistemlerinde farklı özellikler vardır. Örneğin kaput, kapı, bagaj ve iç korumanın yanı sıra cam kapatma, uyarıcı lamba gibi özelliklerde söz konusudur.

17 Temmuz 2019
208 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al