İşyerinde Sağlık Nasıl Korunur?

İşyerinde Sağlık Nasıl Korunur?

Hayatımızın üçte birini işte geçiriyoruz. Bu evde, sevdiklerimizle ya da tatilde olduğundan çok daha fazla zaman demektir. Bu yüzden bizi sağlıklı tutan bir yerde çalışmamız önemli. Çalışırken bir insanın üretkenliğine etki edecek çok sayıda faktör var. Oda sıcaklığından istenmeyen gürültüye kadar her şey ve tabii ki ortaya çıkan durumlardan kaynaklanan stres çalışırken insan psikolojisini etkiler.

Neyse ki, bir çalışan olarak, iş hayatınızın sizi sağlıksız yapmadığından emin olmak için benimseyebileceğiniz birkaç basit fikir var.

Bitkileri Masanıza Koyun

Araştırmalar, bitkilerin işyerinde refahı, yaratıcılığı ve üretkenliği artırdığını gösteriyor. Temel biyoloji derslerinden de bildiğiniz gibi bitkiler, havadaki toksik karbondioksiti emer ve sağlıklı oksijen salarlar.

Göz Sağlığınızı Koruyun

Zayıf gözlerimiz için ekranlarda çalışmak çok yorucu olabilir. 20–20–20 kuralını deneyin – 20 dakikada bir, ekranınızdan 20 metre uzakta bir şeye 20 saniye boyunca bakın. Bunu alışkanlık haline getirebilmek için bir hatırlatıcı veya alarm ayarlamanız gerekebilir. Ayrıca göz yorgunluğunu ve baş ağrısını önlemek için düzenli bir göz testine ihtiyacınız olacak. Gözlerinizin en iyi durumda olduğundan emin olmak için yılda bir kez kontrol ettirin. Ankara özel sağlık sigortası yaptırdığınızda yıl boyunca 9-11 arasında gözlerinizi ücretsiz bir şekilde özel hastanede kontrol ettirebilirsiniz.

Sağlıklı Öğle Yemekleri Yiyin

Uygun bir öğle yemeği molası, yemeğinizi düzgün bir şekilde sindirmenizi sağlar.  Mümkünse öğle yemeği molanızda dışarı çıkın hızlı bir yürüyüş sindiriminizi destekleyecek ve kilo almanızı biraz da olsa engelleyecektir.

Hareketli Olun

Hareketsizlik ile kalp hastalığı, diyabet ve erken ölüm arasında bağlantılar bulmuştur. Bunun için her 20 dakikada bir kalkıp hareket etmeye özen gösterin.

İşyerinde sağlığınızı korumak ya da personellerinizin sağlığına dikkat etmek istiyorsanız özel sağlık sigortası bunun için en doğru seçenektir. Personelinize toplu yapılacak olan bu sigorta ile birlikte sağlıklı kalmalarını sağlayacağınız gibi hastalıktan kaynaklı olan iş kaybının da önüne geçmiş olursunuz.

Hksigorta.com olarak biz sizin ve personelleriniz için en uygun fiyatlarla Ankara özel sağlık sigortası teklifini hazırlayabiliriz. Fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sadece bir kaç dakika içinde özel sağlık sigortası teklifinizi hazırlayalım.

26 Aralık 2020
245 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al