Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Kendinizi yorgun, başınız dönüyor, mideniz bulanıyor, iştahınızda azalma ve tiksinme, sık idrara çıkma, hafif kanama ve ruh halinizde değişiklik varmış gibi hissediyorsanız o zaman gebelik durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun içinde hiç vakit kaybetmeden eczane ya da sağlık ocağına gitmenizi tavsiye ediyoruz. Gebelik belirtileri nelerdir? Başlıklı bu makalemiz içerisinde ilk kez gebe kalacak olan bayanların merak ettiği sorulara yanıtlar verelim istedik. Evet biliyoruz ki her bayan kendisinin gebe olup olmadığını az çok anlayabilir ya da kendinden şüphe edebilir. Ancak ilk kez yaşanılan bu durumun ne olduğu tam olarak kestirilemediğinden bazen gebelik öncesindeki süreçler içinde geç kalınabilir.

Gebelik istemli ya da istemsiz olarak gerçekleşebilecek olan bir durum. Ancak gebeliğiniz planlı olarak gerçekleşecekse o zaman gebelik öncesinde annenin sağlığını kontrol ettirmesi ve tersi giden bir şeylerin olup olmadığına baktırması gerekir. Örneğin gebelik öncesinde folik asit eksiliği ciddi sorunlar yaratabileceği gibi annede şekerin olması da büyük problem olabilir. İşte tüm bunlar için Hksigorta.com olarak biz gebelik öncesinde doktor kontrolünün mutlaka yapılmasını tavsiye ediyoruz. Hatta gebelik öncesinde alınacak olan doğum paketi sayesinde hem gebelik süreci hem de gebelik sonrasındaki süreçte anne adayı çok daha fazla rahat edecektir.

Değerli anne ve baba adaylarımız Doğum paketi hakkında sorular ayrıntılı bir şekilde makalemiz içerisinde yer almaktadır okumanızı tavsiye ederiz.

Gebelik adetin gecikmesi sonrasında yapılan idrar ya da kan tahlili sonrasında kesin olarak anlaşılan bir durumdur. Eczanelerde satılan küçük test kitleri ile gebelik olup olmadığı 5 dakika içerisinde öğrenilebilir. Bu her eczanede satışı yapılan kitlerdir. Kitler sonucu % 99 oranında kesin olarak verir ancak her durumda olduğu gibi % 1’lik bir sapma payı vardır.  

İdrar ile yapılan bu test neticesinde anne durumdan haberdar olur ve bu şekilde gerekli olan hazırlıklarını da yapmaya başlar. Kan testi ise net ve kesin olan bir durumdur. Hata payı olmadığından dolayı anne adayı idrar testinde gebe olduğunu görürse bu durumda kan testine başvurabilir. 

Bizimle iletişime geçmeniz halinde en uygun doğum paketlerini sunabiliriz.

03 Kasım 2019
150 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al