Güvenilir Bir Tamirci Nasıl Bulunur?

Güvenilir Bir Tamirci Nasıl Bulunur?

Aracınız için ister rutin bir bakıma, ister daha derinlemesine bir onarıma ihtiyacınız olsun, kaliteli ve zamanında servis sağlayabilen güvenilir bir tamirciye sahip olmak size paradan ve değerli zamanınızdan tasarruf sağlayabilir. Dürüst bir servis bulmak, pek çok otomobil sahibinin tamamen çeşitli seçeneklere dayanarak uğraştığı göz korkutucu bir görev olabilir.

Size ve aracınıza en uygun servise gitmeden önce, en iyi seçimi yaptığınızdan emin olmak için aşağıdakileri kontrol edin:

  1. Yetkili Servisler

Aracınız hala üretici garantisi kapsamındaysa veya yeniyse, aracınızı yalnızca yetkili servise götürmeniz gerekir. Bir onarım gerekliyse ve garanti kapsamındaysa, muhtemelen bir serviste halledilmesi gerekir. Ancak, garanti dışı servis veya rutin bakım arıyorsanız, işiniz çok daha kolay olacaktır. Servis, belgelendiği sürece, fabrika garantinizi geçersiz kılma riskiyle karşı karşıya kalmazsınız

Birçoğu en güvenilir hizmetin bir serviste yapıldığını düşünse de, gerçek şu ki, güvenilir hizmet, köşe başındaki tamircide de verilebilir. Bu tamirciler rekabetçi fiyatlara sahiptir ve mükemmel hizmet sunmak için gereken eğitime sahiptirler.

  • Öneriler Alın

Ailenize, arkadaşlarınıza ve komşularınıza sorun. Yapılan iş, ne kadar ödedikleri ve ne kadar sürdüğü hakkında sorular sorun. Tamircide onarımları nasıl yaptığını ve açıkladığını ve tahmini maliyetle sürenin eşleşip eşleşmediğini öğrenin.

  • Sertifikaları Arayın

Sürücüler, dizel veya alternatif yakıtlı arabalar gibi onarımlarda ileri düzey sertifikalar almayı tercih edebilir. Sizde aracınızı ilk kez götürdüğünüz bir yetkili servisin ya da tamircinin belgelerinin olup olmadığını soruşturun.

  • Ekipmanı Kontrol Edin

Bugünün arabaları oldukça karmaşıktır. Servisin aracınızda onarım yapmak için doğru donanıma sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Birçok araç sorununu doğru bir şekilde değerlendirmek için bilgisayarlı teşhis cihazları gereklidir. Online bilgisayar sistemleri, ustaların bir teşhis yapmak için motorun yarısını ayırmadan sorunları verimli bir şekilde tanımlamasına yardımcı olur.

Uygun fiyatlı ve güvenilir bir usta bulmak zor olabilir. Güvenilir bir tamirci hizmet tanımlama ve planlama sürecini kolaylaştırır. Bunun için aracınız için tercih edeceğiniz usta söz konusu olduğunda önce tavsiye alın ve araştırma yapın.

Hksigorta.com’dan aracınız için en uygun kasko sigortası Ankara teklifinizi alabilirsiniz.

04 Aralık 2020
435 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al