Özel Sigorta Korona Tedavisini Karşılıyor mu?

Özel Sigorta Korona Tedavisini Karşılıyor mu?

Corona virüsünün şiddeti durmuyor. Sokağa çıkma yasağı kaldırıldığında biraz sakinleşmiş, ancak ekonomik faaliyetlerin yeniden başlamasıyla birlikte ikinci dalga olduğu söylenen enfekte kişi sayısı son zamanlarda artmaya devam etmişti.

Bu süre zarfında, işe gitmeden çalıştığınız uzaktan çalışma, spor müsabakalarında seyircisiz oyunlar eğlence parkları ve konser salonlarında seyirci kısıtlanması gibi insanlar arasındaki kalabalık ve yakınlığı önlemek için yeni bir yaşam tarzı uygulanmaya başlandı.  Şu an için tüm hayatlarımızı Corona öncesi durumuna döndürmek zor olacak gibi görünüyor. Yeni korona virüs için aşıların geliştirilmesi çalışmaları tüm dünyada devam etse de şu anda güvenilir ve etkili bir tedavi yöntemi bulunamamıştır. Virüsü kaparsanız, tedavi masrafları ve tıbbi masraflar gibi mali konular ve bunların nasıl tedavi edileceğiyle ilgili bir çok merak konusu da var.

Bu nedenle bu yazımda sigortası şirketleri yeni corona virüsü ile enfekte olması durumunda sigortadan yardım vb. Ödenip ödenmeyeceğini ele alma politikasından detaylı olarak bahsedelim istedik.  

Durum her gün değişmektedir, bu nedenle en son bilgiler için sigorta şirketlerinizin internet sitelerinin ana sayfalarını kontrol etmenizde fayda vardır. Her bir sigortanın teminat ve tazminat içerikleri de yayınlanan aralıktaki bilgilere göre yeniden düzenlenmektedir.

Hastaneye yatırılmanız gerekiyorsa, özel sigortanız ödeme yapar mı?

İlginizi Çekebilir: Ankara Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Hastaneye Yatış

Eğer virüs testi yaptırdınız ve testiniz pozitif çıkmışsa bu durumda Sağlık Bakanlığı direk olarak olaya müdahil olacağından dolayı evinizde karantinaya alınırsınız ve doğal olarak tedavi süreciniz devlet hastanesinde ve ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Eğer özel hastaneye giderseniz bu durum da ücretli olarak korona testi yaptırmanız gerekiyor ve bu testi de ücretini ödeyerek yaptırabilirsiniz. Korona ile ilgili olarak her sigortanın farklı bir prosedürü vardır. Bu nedenle sigortanızın korona testini karşılayıp karşılamayacağını sormalısınız.

 Ayakta Tedavi 

Ayakta tedavilerde eğer ki hastaneye gidiş amacınız farklı nedenlerden kaynaklanmışsa bu durumda özel sağlık sigortanız karşılayacaktır. Ancak korona testiniz daha önce pozitif çıkmış ve hastaneye kaldırılmanız gerekiyorsa bu durumda hiçbir özel hastane sizi kabul etmeyecek ve doğrudan korona tedavisinin yapılmış olduğu bir sağlık kuruluşuna yönlendirecektir.

14 Kasım 2020
312 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al