Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Grup Sağlık Sigortası

Grup Sağlık Sigortası

Günümüz çalışma hayatına genel olarak baktığımız zaman firmalar kurumsal kimliklerini daha güçlü hale getirmek ve personellerinin sağlık şartlarını iyileştirmek amacıyla grup sağlık sigortası hizmeti almayı tercih ederler. Bu durumda çalışanlarının her türlü sağlık sorunlarını bu sayede güvence altına almış olurlar. Kurumsal sağlık poliçelerini hazırlatan işveren çalışana aynı zamanda avantajda sunmuş olacaktır. Uygun primler doğrultusunda hazırlanan poliçeyle çalışanlar anlaşmalı bir özel hastaneyi tercih ederken ödenecek primlerle birlikte kendilerini de güvence altına almış olurlar. 

Bir şirketin en değerli varlığına baktığımız zaman çalışanlarıdır ve çalışanlarının çalıştıkları iş yerinde memnuniyet düzeylerinin yüksek olabilmesi ise çalışanın sağlık kalitesinin artırılmasıyla hedefine ulaşmış olacaktır. Piyasa koşullarının üzerinde haklara sahip olan bir personel ise bu noktada aldığı ek haklar nedeniyle memnuniyet yaşayacaklar ve işlerine daha sıkı sarılacaklardır.

Grup sağlık sigortasında ücretlendirme önemlidir. Çalışanlar artık ücret ve tatil gibi temel ihtiyaçlarından faydalanarak sağlıklarını güvence altına almış olmanın memnuniyetini yaşayacaklardır. Çalışma hayatında bazı sektörler vardır ki onların risk içerikleri daha büyüktür. İşveren çalışanına SGK yaptırmak zorundadır. Ancak ekstra bir sağlık güvencesi sağlamak zorunluluğu yoktur. Lakin bunu yapıyor olmanız demek bir işverenin kaybı değil kazanımı anlamına gelecektir. Çalışan kendisini koruyan ve kollayan işverenine her zaman sadık olur ve bu sayede iş yerindeki çalışma performansı da daha yüksek olacaktır. 

Şirketler Neden Grup Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

  • Grup sağlık sigortasının işverene sağlamış olduğu pek çok avantajlar vardır. Bu avantajları sayacak olursak şu şekilde belirtebiliriz.
  • Bir çalışanın sağlık haklarının korunuyor olması şirketin insan kaynakları politikasını önemli ölçüde etkileyecektir. Dolayısıyla kurumsal kimliğinizi daha üst seviyeye çıkarırsınız.
  • Kurumsal kimliğinizi sizin dışınıza çıkaracaktır.
  • Çalışanlarınızın olası sağlık sorunlarında daha hızlı hareket ederek onların kaliteli sağlık güvencesiyle tanışmasını sağlarsınız. Dolayısıyla asli görevlerine dönmeyi de daha hızlandırmış olursunuz. İşinizin devamlılığı için personelin sağlığı her zaman önemlidir.
  • Yaptıracağınız grup sağlık sigortası sayesinde vergi indiriminden yararlanabilirsiniz.
  • Çalışanlarınızın işine olan sadakat ve bağlığını korumuş olursunuz.   
  • Çalışanlarınızın sağlık risklerini sigorta şirketine devretmiş olursunuz.

HKsigorta olarak ilk kez grup sağlık sigortası hizmeti almak isteyen kurumsal firmalar bizimle iletişime geçerek sigorta tekliflerini 7/24 alabilir.

28 Haziran 2019
164 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al