Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?

Türkiye’de 30 tane sigorta şirketi var ve bu sigorta şirketlerinin hepsi rekabet çerçevesinde farklı hizmetler veriyorlar. Her sigorta şirketinin kendine göre kampanyaları ve yeni geliştirmiş oldukları koşulları varken burada özellikle özel sağlık sigortaları ve tamamlayıcı sağlık sigortası bu hizmetler arasında dikkatleri çekiyor. Sağlık konusunda verilen hizmetin sayısı çok fazla olunca insanların hizmet aldığı kalitede ona göre yükseltilmiş oluyor. Örneğin doğum sigortası aldığınızda farklı bir hizmet, tamamlayıcı sağlık hizmeti aldığınızda farklı bir hizmet alırsınız. Bunun için sağlığınızı ön planda tutmak istiyorsanız önce nasıl bir sigortaya ihtiyacınızın olduğunu tespit etmeniz gerekiyor. Konu sağlık sigortası olduğu zaman elbette ki siz en iyisini ve en kapsamlısını hak ediyorsunuz. Ancak sigorta şirketlerinin sayısının çok olması ve bunlarında kendi içerisinde çeşitli sağlık hizmetlerinin olması aynı zamanda bu konuda uzman bir desteğin olmasını gerektiriyor. Biz HKsigorta olarak burada devreye giriyor ve sizin için en uygun olan sigorta firmasını araştırıp buluyor ve teklifi size sunuyoruz. 

Peki, tamamlayıcı sağlık sigortası seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Gelin isterseniz bu ipuçlarına birlikte bakalım.

Öncelikle konu sağlık olduğu için ufak ayrıntılara takılmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bazı firmalar müşterilerine ücretsiz ek teminatlar sunarak onların kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Fakat siz bu ayrıntılara değil doğrudan ana teminata odaklanmanız gerekiyor. Mesela bir kaza veya hastalık sonrasında hastane masraflarının ne kadar ve ne şekilde karşılandığı önemli. Yani siz bu sigortayı yaptırdığınızda tıbbi malzeme ihtiyacınız olması halinde, kemoterapi, radyoterapi uygulamalarında sigortanız masrafları karşılıyor mu? Sağlık sigortası kapsamında doğum teminatı veriliyor mu?

Bekleme Süresi Ne Kadar?

Sağlık sigortalarında bekleme süresi vardır ve her sigorta şirketinde bu süre değişiklik gösterir. Yatarak tedavilerin büyük bölümünde bu süre 3 aydan itibaren başlar ve yukarı doğru çıkar. Dolayısıyla sizin seçtiğiniz sigorta firması daha geç bekleme süresini kapsıyorsa o zaman bu iyi bir durum olmayacaktır. Bekleme süresi ne kadar kısa olursa sizin için o kadar iyi olacaktır.

Yatarak ve Ayakta Tedaviler

Tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak ve ayakta olmak üzere iki şekilde hazırlanır siz bunlardan ayakta tedaviyi seçtiğiniz de sadece sınırlı tedavi hizmeti alabilirsiniz Ancak yatarak tedavide ise hastane süreciniz tamamlanıncaya kadar yararlanabilirsiniz.  Yatarak tedavi hizmetini alan bir kişi ayakta tedaviyi de alacaktır.

04 Mayıs 2019
162 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al