Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araçlarda Cam Buğulanmasının Nedenleri?

Araçlarda Cam Buğulanmasının Nedenleri?

Otomobillerde özellikle sürücüleri kış aylarında rahatsız eden sıkıntılı durumların başında aracın camında yaşamış olduğu buğulanma gelir. Aracın camları buğulandığı zaman görüş açısı da otomatikman düşeceğinden dolayı bu sürücünün zorlanmasına hatta hatalar yapmasına neden olacaktır. Dolayısıyla araçlarda camın buğulanması sıkıntılı bir durumdur. Görüş mesafesinin düşmesi yolcu ve sürücü güvenliği için oldukça önemlidir. Bunun içinde cam buğusuna karşın nasıl bir önlem alınması gerektiğini mutlaka bilmek gerekir. Aşağıda bu konu hakkında pratik bilgiler verilmiştir. Bu bilgileri uyguladığınız zaman camlarınızda yaşadığınız buğulanma sorununu hızlıca çözebilirsiniz.

Havalandırma

Otomobilin iç havalandırması cam buğusunun çözülmesi açısından önemlidir. Aracın hava kanalları içerisine girmiş olan bir takım nesneler bu kanalları tıkayacağından dolayı görev yapamamasına neden olabilir. Kanallar içinde zamanla biriken bu sular ve nesneler aracın içerisine hava girmesini durduracağından ya da azaltacağından dolayı camların buğulanmasına neden olacaktır. Bunun için zaman içerisinde bu hava kanallarının açık olup olmadığına bakmanız gerekir.

Kablo Girişleri

Otomobillerde kabloların girişleri yalıtkan plastiklerle kapatılmıştır. Zaman içerisinde yalıtkan olan bu plastikler özelliğini kaybetmiş olduğundan dolayı zamanla buraya sular sızabilir ve bu durumda camların buğulanmasına neden olacaktır. 

Kaput Contası

Kaput contası belki de cam buğulanmasında hiç aklınıza gelmeyecektir. Ancak bu contalar zaman içerisinde yıpranmış olacağından dolayı içeriye su sızması meydana gelecektir. Zaman içerisinde hasarlı olan bu contalarında mutlaka değiştirilmesi gereklidir.

Kapılar

Otomobillerde kapılar önemlidir. En çok kullanılan aksamların başında kapılar geldiğinden dolayı çok hızlı bir şekilde bozulmalar burada meydana gelebilecektir Araçlarınızın kapılarında meydana gelecek olan deformeler sonrasında camlarda buğulanmalara neden olabilecektir. Otomobillerin kapılarında tahliye delikleri yer alır ve bu deliklerin herhangi bir nedenden dolayı tıkanması halinde ise kapı içerisinde su birikmeleri meydana gelir ve bu durumunda zaman içerisinde camların hava alamamasına neden olacağından dolayı buğulanmalar meydana gelecektir. Otomobillerin içerisinde nemli bir ortamın oluşması buğu noktasında oldukça önemlidir.

Halı ve Koltuklar Aracınızda yer alan halı ve koltuklar farklı nedenlerden dolayı ıslanabilirler. Mesela halılara ıslak ayakkabılarınızla bastığınız zaman nemlenme olabilir bu nemde buğulaşmaya ortam oluşturabilir.

08 Temmuz 2019
136 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al