Alternatif Kulak Enfeksiyonu Tedavileri?

Alternatif Kulak Enfeksiyonu Tedavileri?

Alternatif kulak enfeksiyonu tedavilerinin çocuklarda kullanılması genellikle tavsiye edilmez, çünkü bazılarının tehlikeli yan etkileri vardır veya geleneksel tedavileri engelleyebilir. Alternatif kulak enfeksiyonu tedavileri internette, kitaplarda ve dergilerde yaygındır. Örnekler arasında bitkisel kulak damlalarını görebilirsiniz.

Antibiyotik kullanmaktan endişelendiğiniz için veya doktorunuz dikkatlice beklemeyi önerdiğinden, sizin veya çocuğunuzun kulak enfeksiyonu için alternatif tedaviler arıyor olabilirsiniz. Ancak çoğu durumda, araştırmacılar, yaygın olarak kabul gören bilimsel yöntemleri kullanarak alternatif kulak enfeksiyonu tedavilerini yeterince araştırmamışlardır. Bu nedenle doktorlar genellikle çocuklarda kullanılmak üzere alternatif kulak enfeksiyonu tedavilerini önermemektedir.

Homeopati

Homeopati, bir hastalığın semptomlarını tedavi etmek için doğal maddelerden, tipik olarak bitkiler ve minerallerden oluşan yüksek oranda sulandırılmış preparatların kullanılmasını içerir. Bu, kulak enfeksiyonu için tartışmalı bir tedavidir. Çalışma sonuçları karışıktır ve bu tedavinin yararlı olup olmadığı belirsizliğini korumaktadır.

Kayropraktik Tedavi

İskeletin hizalanması için vücudun manipüle edilmesini içerir. Kayropraktik tedavisinin destekçileri, belirli manipülasyonların kulak enfeksiyonlarını önleyebileceğini veya iyileştirebileceğini iddia eder.

Probiyotikler

Vücutta doğal olarak oluşan bu “iyi” bakterilerin belirli türleri, bebeklerde ve çocuklarda kulak enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı olabilir. Oral probiyotikler ve burun spreyleri üzerinde karışık sonuçlarla çalışmalar yapılmıştır. Probiyotikler genellikle güvenli kabul edilir ve yan etkilere neden olduğu bilinmemektedir. Olası bir etki gösteren diğer alternatif kulak enfeksiyonu tedavileri arasında akupunktur ve bitkisel kulak damlaları gibi geleneksel Çin tıbbı bulunur. Ancak alternatif tedavilerin etkinliğini ve güvenliğini belirlemek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır.

  • Çocuğunuza alternatif bir kulak enfeksiyonu tedavisi kullanmadan önce şunları yaptığınızdan emin olun:
  • Seçeneklerinizi ve nelerin dahil olduğunu anlayın. Uzmanlarının tedavilerin sağladığını iddia ettiği faydaları ve olası riskleri veya yan etkileri öğrenin.
  • Alternatif tedaviler sağlık sigortası kapsamında değildir. Bunun için Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmış olsanız bile alternatif tedavi kapsamında ödeme yapmaz.

Alternatif bir tedavi kullanmaya karar verip vermediğinizi doktorunuzun bilmesi önemlidir. Bitkisel takviyeler gibi bazı tedaviler, diğer tedavilerin veya ilaçların etkisini değiştirebilir. Diğerleri tehlikeli ilaç etkileşimleri oluşturabilir. Kısacası alternatif tedavi tekniklerinin her zaman işe yarayacağını söylemek mümkün değildir.

13 Kasım 2020
246 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al