Gebelikte Ne kadar Kilo alınmalı?

Gebelikte Ne kadar Kilo alınmalı?

Gebelik döneminin anne açısından hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak bir dizi değişimin gerçekleştiği dönemdir. Bu süre uzun ve güç olduğundan dolayı da annenin bu zaman içerisinde kendisi için çok dikkatli bir şekilde hareket etmesi gerekir. Burada kendisine bakıyor olması aynı zamanda bebeğin sağlığı içinde önemli olacağından annenin bu bilinçle hareket etmesi gerekir. Gebelik döneminde hamile bir bayanın 9-12 kilo kadar alması normaldir ve uzmanlar bu yönde görüş bildirmişlerdir. Ancak bu kilo alımı her anne için farklılık gösterecektir.

Eğer ki gebeliğiniz öncesinde de kilonuz 6-8 kadar fazlalık gösteriyorsa bu durumda sizin çok fazla kilo almanız demek gebelik dönemi içerisinde de bir takım komplikasyonların gelişmesine neden olabilecektir. Özellikle gebelik döneminde alınan kiloların kalıcı olmaması büyük önem arz eder.  Gebelik dönemi öncesinde siz zayıf biriyseniz o zaman normal standartların üzerinde de kilo alabilirsiniz bu da 15-17 arasında değişebilir. Gebelik sırasında normal bir şekilde kilo alınması isteniyorsa o zaman mutlaka beslenmeye dikkat etmek gerekir. Yukarıda belirtmiş olduğumuzun dışında alınan kilolar hem annenin sağlığını hem de bebeğin sağlığını riske atması demek olacaktır. 

Gebelikte Kaç Kilo Alınmalı

Gebelik döneminde bir anne adayının ne kadar kilo alması gerektiğini doktoru kendisine zaten aktaracaktır. Bu nedenle de anne adayı kendisine uygun bir şekilde beslenme planı hazırlayabilir. Eğer ki normal standartlarda bir kilo alımıyla gebe kalırsanız o zaman süreç daha sağlıklı bir şekilde ilerleyecektir.

Gebeliğiniz planlı olacak ve sizin fazla kilolarınız varsa bu durumda yapmanız gereken şey gebe kalmadan önce aşırı kilolarınızdan kurtulmak olmalıdır. Bunun içinde bir diyetisyenden yardım istenebilir.

Gebelik ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Gebelik süreciniz ve öncesinde Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti aldığınızda bu süreci daha konforlu ve sağlıklı bir hale dönüştürebilirsiniz. Gebelik öncesinde yaptıracağınız doğum sigortası sayesinde anlaşmalı olan bir özel hastaneye giderek sürecin kontrollü olmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinize yaptıracağınız tamamlayıcı sağlık sigortası aynı zamanda ömür boyu yenileme garantisi içerisinde olacağından dolayı bu sizin ve bebeğiniz için çok önemli bir avantaj olacaktır.

19 Ağustos 2020
311 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al