Garaj Aracı Nedir?

Bir aracın bakımlı olması değerini belirleyen en önemli faktörlerden birisi gerek satarken gerek alırken herkes bir aracın bakımlı ve güzel olmasını ister. Garaj araçları bu konularda bir adım öndedir kullanılmadığı zamanlarda garajlarda muhafaza edildikleri için dış faktörlerden etkilenmezler. Dışarıda bekletilen bir araç ile garajda bekletilen bir araç bir değildir. Dışarı da bekletilen araçlar kötü hava koşullarından ya da olası kazalar gibi tehlikelerden etkilenebilir.

Hava koşulları araçların en çok boyasını, sentetik ve plastik malzemelerini olumsuz olarak etkiler ve zamanla bu malzemelerin yıpranmasına neden olur. Garajların bir diğer özelliği de hırsızlık gibi olaylara karşı araçların koruma altına alınmasıdır. Araçlarını çok sık kullanmayan kişilerin daha çok garaj kullandığı gözlemlenmektedir. Sentetik malzemeler ya da lastik malzemeler güneş ışığından da çok büyük zarar görebilmektedir zaman içerisinde aşınma meydana gelir ve o malzemenin değiştirilmesi gerekebilir. Sadece dış görünüm için değil aynı zamanda garajda bırakılan araçların motorlarının daha iyi korunduğu bilinmektedir.

Hksigorta.com’dan Ankara Kasko Sigortası teklifinizi alın.

Hava akımıyla ve dış etkenler motorların zarar görmesine neden olabiliyor. Örneğin yağmurlu havalarda motor içerisinde su girebiliyor bu da motorun hasar görmesine yol açmaktadır. Aracı garaj içerisinde sokmak ya da çıkarmak biraz zahmetli olsa da aracın korunması adına büyük bir fayda sağlamaktadır. Aracın garajda bekletilmesi olası darbelere ve çarpmalara karşı da önlem alınması demektir. Aracınızda küçük bir hasar bile oluşsa büyük bir değer kaybına neden olabilir ikinci el araç piyasasına da baktığımızda genel talebin garaj arabasına olduğu görebilirsiniz çünkü bu araçların motorları ve genel duruşları daha iyidir.

Yıpranmamış olur ve diğer araçlara göre daha kolay satılabilir. Trafik sigortası ya da kasko sigortasında da garaj indirimi vardır bu durumu belgelemeniz durumunda aracınıza ekstra bir indirim yapılacaktır. Aracın garajda bekletilmesi tek başına yeterli değildir düzenli olarak ve periyodik bakımlarında yapılması önemlidir. Araç satın almak istediğinizde de garajda muhafaza edilmiş bir araç satın alırsanız aklınızda soru işareti kalmayacaktır. Aracınızı muhafaza ederek bakım ve onarım gibi masraflarınızı da düşürebiliyorsunuz.

01 Haziran 2020
536 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al