En İyi Lastik Markaları

En İyi Lastik Markaları

Otomobillerde güvenliği en üst seviyede tutacak olan kuşkusuz lastiklerdir. Başarılı bir lastik aracı yere daha sıkı tutunduracağı için daha çok güven verir ve bunun içinde otomobillerde lastik kullanımı belli ölçülerde kısıtlanmıştır. Örneğin kışın yazlık bir lastikle trafiğe çıkmak yasaklanmıştır. Dolayısıyla kışa yaklaştığımız şu günlerde sürücülerin kışlık lastiklerini de şimdiden hazır etmelerinde fayda vardır. Bu makalemizde ise en iyi lastik markası hangisi konusundan bahsedelim istedik. Çünkü internet üzerinden yapılan aramalara baktığımız zaman insanların bu konuyu çok merak ettiklerini gördük.

Oto lastikleri denildiğinde marka olmuş bazı isimler vardır. Örneğin Brigestone, Michelin, Continental bu lastikler dünyada en üst sırada gösterirler. Ancak konuya kalitenin yanı sıra lastiğin fiyatı da eklendiğinde 4 lastik için 1000 TL ödemekle 6 bin TL ödemek arasında ciddi fark vardır. Bunun için öncelikli olarak en iyi lastik almanızdaki amacınız nedir? Bunun kararını vermeniz gerekiyor. Evet ucuz lastik aldığınız zaman beklediğiniz konforu ve güvenliği belki bulamayacaksınız lakin kışın çok ya da hiç araç sürmeyen biriyseniz o zamanda sizin dünyanın en iyi lastiklerinden birini almaya gerek var mı düşünmeniz gerekiyor.

Bir insan 6 bin lira vererek lastik satın aldığında ondan çok şey bekleyecektir ve bu da normaldir. Çünkü yol tutuşu daha iyi olacak, performansınızı yükseltecektir. Ancak yakıt tasarrufumda düşsün derseniz bu biraz da hayalperestlik olacaktır.

2019 En İyi Lastik Markası

Sürücüler arasında hatta arkadaşlar arasında en iyi lastik sorusu her zaman vardır ve olmaya da devam edecektir. Ancak bazı sürücüler alt marka lastikleri kullandıkları halde istedikleri performansı da aldıklarını savunurlar. Bu biraz da sizin yaşadığınız bölgeyle alakalı bir durumdur. Yani sürekli kar olmayan ve yağmurun belli dönemlerde yağdığı yerlerde çok kaliteli bir lastiğin alınmayacağını tahmin ediyorum. Ancak tabi burada karar yine size kalmış olacaktır. Alt marka kışlık bir lastik ile dünyanın en iyisi olan kışlık bir lastik arasında fiyatın dışında da çok büyük etki olacağını tahmin etmiyorum. Bunu aynen farklı ürünlerdeki gibi düşünebilirsiniz. Yani dünyanın en kaliteli ayakkabısı denildiği zaman herkesin aklına birkaç marka geliyor. Ancak bu markaların dışında da daha uygun fiyata alınan ayakkabıların olduğu biliniyor ve bu ayakkabılardan da istenilen konfor elde ediliyor.

12 Eylül 2019
470 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al