Konut Sigortası Yaptırmak Ne Kazandırır?

Konut Sigortası Yaptırmak Ne Kazandırır?

Konut sigortasından bahsedildiği zaman aklımıza ilk gelen şey doğal afetler, yaşanan bir hırsızlık olayı ve deprem. Ancak konut sigortasının kapsamına detaylı bir şekilde baktığınız zaman o kadar geniş bir alanı olduğunu görürsünüz ki acaba bugüne kadar neden yaptırmadım diye de kendinize söylenmeden geçmezsiniz. Peki, madem bu kadar önemli ve geniş bir alanı kapsıyor o zaman konut sigortası yaptırdığınızda neler kazanırsınız bir bakalım.

Büyük Riskler

Hayatımız her zaman planlı gitmiyor. Her şey yolunda giderken bazen öyle anlar yaşıyoruz ki hayatımız tek bir gece de alt üst olabiliyor. Örneğin bir yangın, sel, afet, hırsızlık ve terör olaylar işte tüm bunlar konut sigortası yaptırdığınız zaman size sıfır maliyet getirecek olan şeyler. Ancak konut sigortanız olmadığını düşünürseniz bu yaşanılanlar bir hayali sizden alıp götürecektir. Bu yüzden büyük risklere büyük koruma diyebiliriz. 

Eski Tesisatlar

Eski evlerin en büyük sorunlarından birisi durmadan arıza veren tesisatlar oluyor. Gecenin bir yarısında mutfaktan salona gelen bir su ya da tatile kafa dinlemek için gitmişsiniz ve ilk günden gelen bir telefon su tesisatınızın patladığı yönünde. Ya da tam maçın heyecanlı yerinde elektrik tesisatınız darmaduman daha da kötüsü elektrik tesisatından çıkan bir yangın. Bunları düşünmeye bile korktunuz değil mi? ama konut sigortası yaptığınızda en azından cebiniz rahat olacak.

Kiracıysanız Karlısınız

Aslına bakarsanız çoğu kiracının mantığı şu yönde “Ben nasıl olsa kiracıyım bana ne beni ilgilendirmez” ama unutmamak gerekiyor ki o evin içindeki de sizin eşyalarınız. Kiracıyken de konut sigortası yaptırabilirsiniz. Hem de sadece evin içindeki eşyalarınızı sigortalatabilir evi kapsam dışında bırakabilirsiniz.

Sadece Eviniz Değil Siz de Sigortalanabilirsiniz

Konut sigortasıyla evin içinde ne varsa hepsini sigortalatabiliyorsunuz hatta evdeki kazalara karşı da sigortanız oluyor. İşin daha da ilginç yanı kaza neticesinde ölen birisi olursa varislerine de tazminat ödeniyor. Ya da kalıcı bir sakatlık durumu da buna dahil edilebiliyor.

HKsigorta olarak size tavsiyemiz başınıza böyle sorunlar gelmeden önce evinizi sigortalatmalısınız. Çünkü en ufak yaşadığınız bir sorunun bile maddi karşılığı konut sigortası için ödediğiniz rakamdan çok daha fazladır.

24 Mayıs 2019
310 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al