Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Doğum Sigortası Yaptırmak Mantıklı mı?

Doğum Sigortası Yaptırmak Mantıklı mı?

Doğum bir anne için kutsal olduğu kadar risk içeren de bir durumdur. Bunun için anne adayının doğum öncesinde doğum sırasında ve doğum sonrasında sağlığına mutlaka dikkat etmesi gerekir. Gebelik süresi içerisinde annenin kendine dikkat etmesi aynı zamanda bebeğinin de sağlıklı olmasını sağlayacağından dolayı gebelik sürecinde doktor kontrolleri hem anne hem de bebek için çok önemlidir. Gebelik planlı olması halinde daha mantıklı olan bir süreçtir bunun içinde bazı çiftler gebelik öncesinde doğum sigortası yaptırmak isterler ancak bunun ne kadar mantıklı olduğunu da her zaman merak etmişlerdir. Bizde bu makalemizde doğum sigortası yaptırmak mantıklı mı? Bu konu hakkında bilgi verdik.

Elbette ki her anne ve baba doğum süresi boyunca rahat ve huzurlu bir dönem geçirmek ister. Bu dönemde istenilen konforun olması ise anne adayının rutin kontrollerinin ve testlerinin en iyi hastanede yapılması ve en iyi doktorlar tarafından takip edilmesi gerekiyor. Özellikle de gebeliğin son aşaması olan doğum dikkat, özel ilgi ve hijyen gerektiren bir süreçtir. Bu beklentilerin tamamı maddi güç ile gerçekleşebilecek durumlardır çünkü hepsi size ayrı bir bütçeye neden olacaktır. Bunun içinde doğum sigortası yaptırmak her zaman mantıklıdır.

Doğum Sigortası Kapsamı

Doğum sigortası kapsamı anlaşma yapılan sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak bakacak olursak aşağıdaki gibidir diyebiliriz.

  • Rutin doktor kontrolleri
  • Hamilelik süresi boyunca yapılması zorunlu olan her türlü tetkik, tedavi ve muayene giderleri  
  • Tüm laboratuvar prosedürlerinin gerçekleştirilmesi
  • İlaç masrafları
  • Özel anlaşmalı kurumlar dahilinde limitsiz normal doğum ve ya sezaryen doğum teminatı
  • Hamilelik komplikasyonları
  • Tüm bu kapsamlar doğrultusunda psikolojik ve maddi olarak rahat bir hamilelik için doğum sigortası yaptırmak mantıklı bir seçenek olarak gözükmektedir.

Ücretsiz Özel Sağlık Sigortası Fiyat Teklifi Alın!

Doğum Sürecinde Sağlık Sigortası Almak

Doğum sigortası size her şekilde kar ettirecektir. Ancak seçeceğiniz sağlık sigortasının uzman birisi tarafından önerilmesi mantıklı olacaktır. Doğum sigortası yaptırmak zamanı geldiğinde yapıldığında daha mantıklı olacaktır.  Bunun içinde bu sigortayı hamile kalmadan önce yaptırmak mantıklı olandır. Çünkü genelde sigorta şirketleri hamilelik sırasında doğum sigortası yapmak istemezler.

30 Kasım 2019
152 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al