Ferdi Kaza Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Ferdi Kaza Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Ferdi kaza sigortasından bahsediyoruz ve bu alanda herkesin bir fikri mutlaka var. Fikirlerin ortak olduğu nokta ise bu sigortanın özel olarak yapıldığı ve devlet sigortalarından yani SGK kapsamının dışındadır. Bunun için SGK’dan alacağınız hizmetle ferdi kaza sigortası yaptırdığınızda alacağınız hizmet birbirinin aynısı değildir. Bu iki sigorta arasında çok büyük farklar vardır ve haklarınızı tam olarak anlayabilmeniz için önceliğiniz poliçenizi detaylı bir şekilde okumak olmalıdır. Poliçeniz üzerinde ferdi kaza sigortasından nasıl faydalanabileceğiniz ve faydalanamayacağınız durumlar açık bir şekilde ifade edilmiştir. Bu da sizin olası sağlık problemleriniz durumunda hastaneye gittiğinizde sorun yaşamamanıza ve sürprizle karşılaşmamanıza neden olacaktır.

Ferdi kaza sigortası yapıldığında insanın kendi iradesi dışında günlük yaşam içerisinde olası meydana gelebilecek kazalarda maddi bir güvence oluşur. Bu güvence sizi Türkiye sınırları içerisinde koruma altına alacaktır. Bunun içinde tercih edilmesi çok önemlidir. Bugün Türkiye’de milyonlarca kişi ferdi kaza sigortası yaptırmıştır. 

Ferdi Kaza Sigortasının Amacı Nedir?

Ferdi kaza sigortasındaki asıl amaç olası kazalardan kurtulmaktır. Yani sigortası olan bir kişi kaza sonrasında maddi olarak koruma altına alınmış olur. Eğer kazayla ilgili olan durum sigorta poliçesinde yer almışsa bu durumda ödeme işlemi gerçekleştirilir.

Deprem, sel ve yanardağ püskürmesi ve yer kayması haller gibi durumlar poliçe kapsamında değilse gerekli ödeme gerçekleşmez. Ancak tüm bu teminat dışı haller sigorta poliçesine dahil edilerek teminat kapsamına da alınabilmektedir.

 Kaza Sayılmayan Durumlar

  • Her türlü hastalık sonucunun ve hastalıkla ilgili hal,
  • Sigortanın kapsamındaki bir kaza sonucunda gerçekleşmediği halde, sıcaklık, donma, boğulma, güneş çarpması ve tıkanıklık gibi etkiler,
  • Akıl ve ruh sağlığı fark etmeksizin intiharın veya intihara teşebbüs,
  • Sarhoşluk durumunun, sigorta kapsamına giren bir kazanın icap ettirmediği halde uyuşturucu madde kullanmak ya da ilaç ve zararlı madde alma
  • Sigortanın kapsamına giren bir kazanın gerektirmediği cerrahi müdahale ve her türlü tıbbi işlemin sebep olduğu vefat durumu ve sakatlıklar
  • Motosiklet ve takma motorlu bisiklet kullanmak

Ferdi kaza sigortası yaptırdıktan sonra yukarıdaki durumların gerçekleşmesi halinde ödeme yapılmaz. Hksigorta.com’dan ferdi kaza sigortanızı yaptırıp kendinizi güvenceye alabilirsiniz.

15 Haziran 2020
329 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al