Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sıfır Araç İçin Sigorta İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sıfır Araç İçin Sigorta İşlemleri Nasıl Yapılır?

Her araç trafik sigortasını yapmakla zorunludur. Yeni aldığınız aracınız ister ikinci el olsun ister sıfır olsun mutlaka yapılması gerekir.  Zorunlu olan trafik sigortasının yanı sıra isteğe bağlı olarak aracınıza kasko sigortası da yaptırabilirsiniz. Kasko ve trafik sigortası aracınızın ve sizin maddi olarak güvence altında olmanız demektir. 

Sıfır araçtan bahsettiğimiz zaman ise burada kasko sigortasından ve öneminden bahsetmeden geçmek olmayacaktır. Çünkü sıfır araçlar insanların gözü gibi baktıkları eşyaları arasında yer almaktadır. Sıfır bir araç aldığınızda kasko yaptırdığınız zaman olası bir kaza ve benzer durumlarda aracınız güvence altına alınacak demektir.  Kasko sigortası özellikle sıfır araç alan sürücüler için çok fazla tercih edilen bir sigorta türüdür.

Zorunlu trafik sigortasında fiyatlara etki eden bir takım faktörler vardır. Bundan dolayı da trafik sigortasında fiyatlar sigorta şirketinden sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle de trafik sigortanızı yaptırmadan önce farklı firmalardan teklifler alabilmek önemlidir.

Sıfır araç İçin Sigorta Teklifleri Ruhsat Almadan Alınabiliyor mu?

Sıfır araç almak isteyenlerin merak ettikleri hususlardan birisi de aracın ruhsatı olmadığı için sigorta teklifi alınıp alınamadığıdır. Evet, bir aracın ruhsatı çıkmamış olsa bile sigorta fiyatı verilebilir. Ancak burada tahmini bir rakam ortaya çıkacaktır. Çünkü sıfır araçlar için genelde tüm sigorta firmaları aynı şartları sunacaktır. Alınacak olan sigorta teklifi ise hem trafik hem de kasko için geçerli olacaktır. Yeni bir araç alan birisi aldığı galeriden ya da bayiden sigortasını yaptırabilir bunun için sıfır araçlarda vakit kaybetmeden önce mutlaka bu işlemlerin ivedilikle yapılması gerekir. Böyle yerlerde sigorta işlemlerini yaptırmış olmak ayaküstü olacağından dolayı sağlıklı karar verilebilmesi zor olabilir bunun içinde insanlar genelde farklı seçenekleri değerlendirebilmek için fırsat bulamazlar. Bu da ister istemez daha avantajlı olan poliçelerin göz ardı edilmesi anlamına gelecektir.

Sıfır bir araç alacaksanız bayi ya da galeriye gitmeden önce size tavsiyemiz mutlaka bir sigorta acentesinden fiyat almanız gerekliliğidir. Bu sayede daha mantıklı tercih yapmış olursunuz.

Sıfır araçlarda kasko ve sigorta bedelleri belirlenirken sigorta firmalarının en çok dikkat ettiği husus sigortayı yaptıran kişinin geçmişidir. Yaşı, kaza yapıp yapmadığı, ehliyetinin yılı, hangi şehir de olduğu gibi pek çok husus göz önünde bulundurulmaktadır.

21 Temmuz 2019
133 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al