En Ucuz Araç Sigortası Nasıl Bulunur?

En Ucuz Araç Sigortası Nasıl Bulunur?

Trafikte seyir halinde bulunan her aracın trafik sigortası yaptırması zorunludur. Bunun içinde adına zorunlu trafik sigortası denilmiştir. Trafik sigortasını yaptırmayan araçlara ciddi yaptırımlar yüklenmekte fakat buna rağmen Türkiye’de trafikte bulunan ancak sigortalı olmayan çok sayıda araç vardır. Bunun en büyük nedeni ise zorunlu trafik sigortası ücretleridir. Çünkü ücretler yapılan düzenlemeler neticesinde ciddi oranda yükselmiştir. İnsanlar trafik sigortalarını yaptırmadan önce en ucuz trafik sigortası hangisidir bunun arayışı içerisine girerler. 

Aracınıza zorunlu trafik sigortası yaptırmamanızın cezasının fazla olduğunu söyledik. Buna rağmen sigorta yapılmadığı halde trafikte tespit edilmesi halinde araca yapılacak olan ilk işlem aracın trafik şube müdürlüğü otoparkına çekilmesidir. Bu da aracınızın uzun süre boyunca trafiğe yeniden dönemeyeceği anlamına gelir. Aracın otoparkta uzun süre bekletilmesi ise ekstra park ücretiyle sonuçlanır. Yani sonuç olarak küçük miktarlarda ödemeler yaparak trafik sigortasını yaptırmamış olmak daha sonrasında daha ağır masraflarla karşılaşabileceğiniz demektir. Bunun için en ucuz trafik sigortası hangi araştırmasına girmek en makul olandır.

Hksigorta.com’dan alacağınız Ankara trafik sigortası teklifi sayesinde aracınızı uygun fiyatla sigortalatabilirsiniz.

En Ucuz Trafik Sigortası

Trafik sigortasının zorunlu olmasının bir amacı vardır. O da bir kaza durumunda karşı tarafın ve üçüncü şahısların maddi zararlarının teminat altına alınmasıdır.

Trafik sigortasında primler belirlenirken bir takım kriterler ön planda tutulur. Bu da en ucuz trafik sigortası bulma konusunda belirleyicidir. Örneğin aracınızın yaşı etki eden faktörlerden bir tanesidir. Ya da aracınızın hangi ilde bulunduğu gibi büyük şehirlerde trafiğin yoğun olması kaza riskini artıran bir faktördür dolayısıyla bu illerde sigorta fiyatları daha pahalı olacaktır. trafik sigortasında sürücünün daha öncesinde yaptığı ya da yapmadığı kazalarda fiyatlara etki eder. Daha önce kazaya karışmamışsanız bu durumda bir sonraki yılda alacağınız hasarsızlık indirimi sayesinde trafik sigortası fiyatı indirimli olacaktır.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki aracınıza trafik sigortası yaptırmak sizi uğraştıran bir konu değildir. Üstelik internet siteleri üzerinden karşılaştırma ve fiyat teklifleri aldığınız da en ucuz trafik sigortası hangi firmadan bunu çok basitçe tespit edebilirsiniz. Birçok firma ücrete kredi kartına taksitte yapabiliyor.

13 Haziran 2020
349 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al