18 Yaş Altı İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

18 Yaş Altı İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili bir makale paylaştık ve makalelerimizin çoğunda gerekli bilgiler detaylı bir şekilde açıklandı. Ancak burada merak edilen hususlardan birisi de 18 yaşın altında olanların tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıp yaptıramadıkları hususunda oluyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası tamamen isteğe bağlı olarak yapılan bir sigorta turudur ve bunun içinde 0–70 arasında SGK’lı olan herkes yaptırabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası başladığı günden itibaren geçerli olan ve 1 yıllık sureyle yapılan bir sigortadır. Bunun içinde tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmek için geçmişten gelen bir hastalığınızın olmaması gerekiyor. Çünkü eğer böyle bir durum söz konusu olursa o zaman tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içerisine değerlendirilmez ve ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında seçenekler sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir bunun içinde herkesin mutlaka yaptırabileceği bir tamamlayıcı sağlık sigortası mevcuttur. Sigorta şirketleri yaşa bağlı olarak sigortayı yaparken çocuk yaşlarda herhangi bir sınır koymuyorlar. Hatta bebeğiniz doğmadan tamamlayıcı sağlık sigortası alınması halinde yenileme garantisi hakkı da kazanılmış oluyor.  Tamamlayıcı sağlık sigortasında 0–18 yaş arası tüm bireyler 0 yaş itibariyle tek kapsam içerisine girebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ön koşul SGK’nın aktif olarak yatırılıyor olması gerekir. Eğer ki bu sigortayı yaptırmak istiyorsanız öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken şey SGK’nızın devam ediyor olmasını sağlamak. Eğer ki tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişinin SGK’sı yoksa bu durumda SGK primlerini dışarıdan ödeyerek tamamlayıcı sağlık sigortasını aktif hale getirebilirler. 18 yaşından küçük olan çocuklarda GSS devlet tarafından ödenir ve bunun içinde aile tek başına çocuğu için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında en çok merak edilen konulardan biri de, çocukların tek başına yapılıp yapılamamasıdır. Yani, anne ya da baba olmadan. Evet! tek başına çocuklar sigortalanabilir. Tek başına çocuklar birçok şirket tarafından 5 yaş üzerine yapılabilmektedir. Ak sigorta ise 15 gününü doldurmuş her bebeğe tamamlayıcı sağlık sigortası yapmaktadır. Ebeveynlerden herhangi biri poliçeye dahil edilmeden

Tamamlayıcı sağlık sigortasında iki turlu teminat vardır. Bu teminatların kendi içerisinde ayrılan yönleri vardır. Bunun için mutlaka ihtiyacınıza uygun olan teminatı almanız gerekir. 

Yatarak Tedavi Teminatı

24 saatten uzun bir sure boyunca hastanede kalınması halinde devreye girecek olan bir sigorta turudur. Yatarak tedavi teminatı tek başına alınabilir. 

Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi hastanede kalınmadan yapılacak olan tedavilerde devreye girer. Bu teminatta 8 ya da 10 doktor tedavisi hakkınız olur. Her muayene bir tedavi hakkı demektir. 

19 Aralık 2019
543 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al