Eminevim Nedir ve Nasıl Çalışır?

Eminevim Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bu makalemizde size Eminevim nedir ve nasıl çalışır bu konu hakkında bilgilendirme yapalım istedik. Çünkü insanlar evlerini almak isterken aynı zamanda faizlerden de uzak durmaya çalışıyor. Faiz kullanmak bilindiği üzere dinimizce kabul görmemiş olan bir durumdur. Dolayısıyla faizden uzak durmak isteyen kişiler Eminevim nedir ve nasıl çalışır? Bu konu hakkında bilgi almak istiyor.

Eminevim Sistemi Kısaca

Eminevim sisteminin çalışma mantığı insanların gruplar haline getirilmesi ve her bir ferdinin de 1000 TL’ye denk geldiği hesaplandıktan sonra ihtiyaç olan miktardaki gruplara dahil edildikten sonra aylık belli bir miktarda kira öder gibi  ev sahibi yapabilmektir. Sistemin daha da anlaşılır olması için açıklayalım bir ev satın almak istiyorsunuz ve evin değeri ise 150 bin lira. Bu da şu demek oluyor ki yüz elli kişilik olan bir grubun içerisinde yer alıyorsunuz ve ve sizinde 150 aylık bir ödeme planınız olacak.

Formül: 150 bin TL ev = 150 kişilik bir grup = 150 ay taksit ödemesi

Eminevim sistemi Organizasyon Ücreti

Günümüz dünyasında her şeyin bir bedelinin olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu Eminevim sisteminde adından az bahsedilmiş olsa da bir organizasyon ücreti var. bu ücret her firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Ancak başlıkta da Eminevim Nedir ve Nasıl Çalışır? Belirtmek istediğimizi söylediğimiz için bu firmanın ücretini size açıklamak istiyoruz. Bu firmanın ücreti % 6’dır. Bu da demek oluyor ki 120 bin TL’Lik bir ev aldığınızı varsayarsak 7,200 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Ankara konut sigortası teklifi al. Bütçenize en uygun teklif için tıklayın.

Eminevim Sisteminde Kura Çekimi Nasıldır?

Eminevim sisteminde kuralar noter huzurunda çekilir. Yani insanların kaçıncı sırada oldukları ancak noter huzurunda belli olacaktır. Bunun içinde sizin kendinize sormanız gereken doğru soru şudur. Ben bu kura çekiminde sonuncu olursam hem kira ödeyeceğim hem de taksit ödeyeceğim bu bana ağır gelmez mi? Eminevim sistemi ise bu açığa şu şekilde çözüm getirmiştir. Evine yerleşenler diğerlerine yardımcı olurlar. Bunun yolu ise herkes bir taksitini 1000 TL’nin üzerinde öder. bu sayede hem kira hem de taksit ödeyenlere yardımcı olmuş olur.

25 Haziran 2020
555 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al