Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Özel sağlık sigortası kelimesini son dönemlerde çok fazla duymaya başladık. Çünkü bu sigorta çalışanlar ve işverenlerin ilgisini çekmeye ve konforunun fark edilmesine neden oldu. Peki tamamlayıcı sağlık sigortasının kimler ve nasıl yararlandığı hakkında fikriniz var mı? Eğer ilk kez tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıracaksanız o zaman dikkat etmeniz gereken bir takım hususların olduğunu söylemeden geçmeyelim. İlk olarak tamamlayıcı sağlık sigortası ne demektir? Bu konuya bir bakalım.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ne demektir?

SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsam içerisine alınmayan ve alındığında da masrafların kısmen karşılanmış olduğu bir sigorta türüdür. Yani başka bir deyişle bir insanın kendisi için tedavi masraflarının karşılanması adına ek ücret ödemesidir. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdınız zaman yüksek standartlarda bir sağlık hizmeti almış olursunuz. Ülkemizde sağlık sistemine baktığımız zaman eskiye göre çok daha iyi bir konumda olduğunu ancak bazı şeylerinde tam olarak oturmadığını görüyoruz. Dolayısıyla siz Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası almanız halinde tüm tedavi masraflarını sigorta şirketleri tarafından karşılanmış olacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda istediğiniz hastaneden yararlanabileceğinizi düşünmemelisiniz. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmeniz için öncelikli olarak özel hastanenin anlaşmasının olması gerekiyor. Genelde her özel hastanenin sigorta firmalarıyla anlaşması vardır. Ancak bazı küçük hastanelerin anlaşması bulunmuyor. Bunun için o hastanelere gittiğinizde anlaşmasının olup olmadığını danışmanız mantıklı olacaktır.  Tamamlayıcı sağlık sigortası Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun sigorta şirketiyle anlaşması olan her özel hastanede bu durum geçerlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka sigortalı olması gerekiyor. Çünkü özel hastanelerin bazıları bilindiği üzere SGK ile anlaşmalı dolayısıyla siz de bunun avantajını görerek istediğiniz bir özel hastaneden faydalanabiliyorsunuz. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası 1 yıllık olarak hazırlanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası neyi hedefliyor?

Tamamlayıcı sağlık sigortasındaki amaç insanların beklenmedik zamanlarda sağlıklarının bozulması halinde onlara daha konforlu bir sağlık hizmeti sunmaktır. Bunun için aylık düzenli taksitler sağlanarak ödemede kolaylık getirilerek özel hastaneden yararlanması hedeflenir. İnsanların sağlık konusundaki konforunun artırılmasını sağlamak olduğunu görüyoruz. Sigorta şirketleri buradaki açığın farkında olarak insanlara bu şekilde fayda sağlıyor.  Ankara tamamlayıcı sağlık sigortasında ödemeler poliçe kapsamında belirlenecektir. Sizde ihtiyacınıza göre bir sigorta satın alabilirsiniz.

07 Ocak 2020
514 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al