Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Emeklilikte Rahat Etmek İçin Yapmanız Gerekenler

Emeklilikte Rahat Etmek İçin Yapmanız Gerekenler

Çalışan herkesin hayali günün birinde emekli olmak ve para kaygısı olmadan ayaklarını uzatıp çayını kahvesini içmek, evet sizin emekli olabilmeniz için önünüzde uzun bir süre olabilir ancak sizinde bu dönem içinde gelecek planları yapmaya ve emeklilik için hazır olmaya ihtiyacınız olduğunu asla unutmamalısınız. Çünkü uzun olan bu süre içerisinde planlama yapabilmek için çok vaktiniz olacak. Eğer ki siz bu hazırlıkları yapmazsanız yani emekliliğe kendinizi hazırlamazsanız o zaman emeklilikten itibaren de maddi anlamda yaşam kalitenizin düşeceğini kesinlikle unutmamalısınız. Bunun içinde vakit kaybetmeden hazırlıklara şimdiden başlamanız gerekiyor.

Peki, bunun için neler yapabilirsiniz? Aşağıda sizin için oluşturduğumuz başlıklar emeklilikte rahat edebilmeniz için tavsiye niteliğindedir.

Tasarruf Yapıyor musunuz?

Evdeki dengenin tamamı gelir gider üzerine düzenlemek gerekiyor. ancak bu sayede tasarruf sağlanabilir. Emekli olduğunuz zaman rahat etmek istiyorsanız öncelikli olarak gereksiz harcamalarınızı tespit etmek zorundasınız. Bunları bulduğunuz zaman tüm harcamalarınızı da listeleyebilirsiniz. Nereye ne kadar harcama yaptığını bilmeniz gereksiz olan harcamalarınızı da ortaya çıkaracaktır. Bunun için bir sonraki harcamalarınızda daha temkinli bir şekilde hareket edebilirsiniz. Harcamaların bilinçli yapılması ev ekonomisine ciddi bir destek sağlayacaktır.

Birikim Yapıyor musunuz?

Gelir gider dengesini ayarladınız ve hayatınızdaki gereksiz harcamaları çıkardınız. İşte oradan kalanlarla da birikim yapmanın vakti geldi demektir. Birikimler sizin daha rahat hareket etmenizi sağlayabileceği gibi yolunuza da emin adımlarla devam etmenizi sağlayacaktır. Birikimler ise emekli olduğunuz zaman sizi hayallerinize kavuşturacak bir garanti sağlayacaktır. Bu düzene uygun bir şekilde ilerlediğiniz zaman rahat edersiniz.

Yatırımınız Var mı?

Birikimleri korumakta önemlidir. Bunun içinde birikimi yatırıma dönüştürmek önemli bir konudur. Yatırımı neye yaparsanız yapın sizi emekliliğinizde rahat ettirecektir. Özellikle de bir konut alabiliyorsanız bu sizin emeklilik hayatınızda ek bir geliriniz olacak demektir.

Borçlarınızı Ödüyor Musunuz?

Emeklilikte en büyük sorun geriden gelen borçlardır. Ancak siz çalışırken borçlarınızı ödemediniz ve emekliliğe bu şekilde girdiniz o zaman işiniz biraz daha ağır olacak. Çünkü çalışırken kapatılmayan borçların emeklilikte kapatılabilmesi öyle kolay olmayacağı gibi imkansız bile olacaktır. bu borçlarda sizin emeklilik hayatınızı adeta bir zindana döndürebilir.

13 Şubat 2019
162 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al