Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Konut Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?

Konut Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?

Konut sigortası DASK gibi zorunlu olmayan bir sigorta türüdür. Bunun içinde genelde insanlar bu sigortanın bir işe yaramayacağını düşünürler. Ancak görünen o ki kaza beklenmedik zaman da yaşanan bir olaydır ve sigortasız olarak eviyle ya da iş yeriyle ilgili sorun yaşamış pek çok kişi de konut sigortasının nasıl bir avantaj sağladığının farkına varmışlardır. Dolayısıyla bu örnekten yola çıkarak şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki konut sigortasının size kaybettireceği değil kazandıracağı çok şey vardır.  İsterseniz öncelikli olarak konut sigortası yaptırmak zorunlu mu değil mi buna bir bakalım istiyorum.

Konut Sigortası Zorunlu mu?

Konut sigortası zorunlu olmayan ve tamamen ev sahibinin isteğine bırakılmış olan bir sigorta türüdür. Dolayısıyla insanların burada ödeyecekleri küçük meblağlara aldanarak yaptırmaya çekinmelerinin en önemli nedeni de budur. Aslında aylık taksitlere de bölüne bileceğinden dolayı çok rahat bir şekilde her evi olan bu sigortayı yaptırabilir. Konut sigortası zorunlu olmamasına karşın sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda aslında yapılması zorunlu olan bir sigorta olarak da düşünülebilir. Konut sigortası yaptırdığınızda evinizle ilgili olası bir sorunda cebinizden ekstra bir ücret çıkma.

Konut sigortasını yaptırmanın nedeni evinizin ve evinizdeki eşyaların başına gelebilecek olası zararların karşılanmasını sağlamak içindir. Dolayısıyla burada şöyle söylenebilir. Tesisattan kaynaklı olan bir su baskınında eşyalarınızın zarar görmesi sizi maddi açıdan zora sokacaktır. Ancak sigortanızın olması halinde sigorta firması eşyalarınızdaki zararı sizden ücret almadan karşılayacaktır. Ödediğiniz rakamla alacağınız hizmetin karşılığına baktığınız zaman çok ciddi farkın olduğunu görürsünüz.

Konut Sigortası Ana Teminatları

Sigorta hizmetlerinde genel ana teminatlar vardır. Dolayısıyla sizin bu teminatları isteyip istememenize bakılmadan yapılmak zorundadır. Örneğin yangın teminatı ana teminat olarak kabul edilmiştir. Ve konut sigortanızı yaptırdığınız zaman bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Hırsızlık ise genel teminat arasında yer alır. Yangın teminatında olduğu gibi hırsızlık teminatında da ekstra bir ücret ödemezsiniz. Büyük bütçeler ayırarak satın aldığınız eşyalarınız hırsızlar tarafından çalındığında sigortanız devreye girecektir. Ana teminatlar arasında sel ve su baskını teminatları da mevcuttur. Kuvvetli bir yağış neticesinde sel oluşması ya da taşan bir kanalın evinize nasıl zararlar vereceğini tahmin edebilirsiniz.

24 Haziran 2019
205 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al