Trafik Sigortası Yenileme

Trafik Sigortası Yenileme

Trafik sigortası bir aracın kullanımı sırasında üçüncü kişilere verilecek olan zararlara karşın hukuki sorumluluğun güvence altına alınmasını sağlayan zorunlu bir sigorta türüdür. Tüm trafik sigortaları 1 yıllık süre ile düzenlenir. Bu süre ancak iki şekilde kısıtlanabilecektir. Bunlardan ilki sigortalı olan aracın satılması diğeri ise sigortalı olan aracın sahibinin hayatını kaybetmesidir. 1 yıldan daha kısa olan trafik sigortası başka iki istisnai durumlarda geçerli olabilecektir. Bunlar ise geçici plakalar ve yolcu, eşya taşımacılığı yapan yabancı uyruklu araçlardır.

Aracınızın satışını yaptığınız da yeni alan kişinin en geç 15 gün içerisinde sigortasını yaptırması gerekiyor. Var olan trafik sigortası 15 gün sonrasında geçerliliğini kaybedecektir. Sıfır bir araç alınması halinde ise aracın tescil işlemleri tamamlandığında hemen trafik sigortasının yapılması gerekiyor. Yani bir aracın trafiğe çıkmadan önce mutlaka trafik sigortasının olması şarttır.

Trafik Sigortası Yenilemesi

Trafik sigortasında belli bir yenileme süresi yoktur. Ancak zorunlu olarak yapılması gereken bu sigortanın en son süresi 1 yıldır. Sonrasında ise poliçenin yenilenmesi gereklidir. HKsigorta olarak bize ulaşmanız halinde aracınızın trafik sigortasını yenileyebileceğimiz gibi isterseniz yeni aracınız içinde sigorta hizmeti sağlayabiliriz. Bizimle telefon üzerinden görüşmeniz yeterli olacaktır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun dakikalar içerisinde fiyat teklifimizi sunabiliriz.

Trafik Sigortası Başvuru

Zorunlu trafik sigortası başvurunuzu internet sitemiz üzerinden yapabileceğiniz gibi telefon ya da yüz yüze görüşerek de yapabilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun sizin için uygun ödeme koşulları sağlanarak trafik sigortası teklifi sunulacaktır. Trafik sigortası yaptırma unutulursa ne olur sorusuna cevap aramayın ve bizimle iletişime geçin. Sizin yerinize biz takip edelim

Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası içerisinde bulunan kaza ve hasar teminatları sayesinde başınıza gelebilecek olan bir kazanın masraflarından da kurtulmuş olursunuz. Trafik sigortasında teminatlarının amacının kazalara karşı sizi güvenceye almak olduğunu unutmamalısınız. Bunun içinde zaten yapmakla zorunlu olacağınız sigortanız için bizden 7/24 teklif alabilirsiniz.

Trafik Sigortası Gecikme Cezası

Başlığımızda da belirttiğimiz gibi trafik sigortasını yaptırmayı unuttuğunuzda cezai işlemle karşı karşıya kalırsınız. Bu durumda yenilenmemesi halinde ise her ay için %5 oranında bir gecikme zammı uygulanacaktır. Zorunlu trafik sigortasının yapılmadığı durumda hasarsızlık basamağınız sabit kalacak lakin indirimden yararlanamayacaksınız. Dolayısıyla trafik sigortasını yaptırmayı unuttum demek hiçbir şekilde bahane değildir.

30 Mart 2020
478 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al