Doğumdan Sonra Beklenmedik Durumlar ve Özel Sağlık Sigortası

Doğumdan Sonra Beklenmedik Durumlar ve Özel Sağlık Sigortası

Bebeğinizin doğumundan sonra ilk birkaç hafta kanamanız olacaktır. Başlangıçta bu yoğun bir dönem gibi olacak ama sonra azalmaya başlayacaktır. Kadınların çoğu 2–6 hafta boyunca kanama yaşayabilir.

Bebeklerde Beslenme

Çoğu bebek bu ilk haftalarda günde 8–12 kez beslenir. Başlangıçta mideleri sadece kiraz büyüklüğünde olduğu için bu çok normaldir, ancak dört haftalık olduklarında hızla bir yumurta büyüklüğüne ulaşır. Bebeğinizin büyümesi için ihtiyaç duyduğu süt miktarı da bu anlamda artacaktır. Ancak sütünüzün yetmemesi durumunda mama takviyesinde bulunabilirsiniz.

Bebekler Kucaklanmak İster

Bebeğiniz, doğduktan sonra dış dünyadaki yaşama alışması birkaç hafta sürer. İlk haftalarda çok kucaklanmak istemesi normaldir. Çünkü anne kucağı onlar için güvenli yerdir ve sıcaktır. Kalp atışınızı duyabilirler hareketlerinizle nazikçe sallanırlar.  

Bunalmış ve ağlamaklı hissetmek

Bu hayatınızda inanılmaz derecede heyecan verici bir dönem olsa da, birçok kadın için oldukça duygusal bir dönemdir. Bazı anneler doğumdan 3-5 gün sonra düşük ruh hali içerisine girer. Bu hormonal değişimin meydana getirdiği bir durumdur. Doğum sonrası depresyon yaygın olmakla birlikte doğru destekle kesinlikle tedavi edilebilir. Siz veya eşiniz iki haftadan uzun süre herhangi bir semptom yaşarsanız.

Doğum Sonrası Bebeğinizin Sağlığı

Bebekler doğum sonrasında farklı duygular yaşayabileceği gibi aynı zamanda yaşama adapte olmakta güçlükte yaşayabilir. Bebeğiniz doğduğunda sağlıklı olabilir, ancak bu daha sonra herhangi bir sağlık problemi yaşamayacağı ve hastalanmayacağı anlamına gelmez. Bunun için bebeğinizin sonrasını düşünerek mutlaka özel sağlık sigortasını yaptırmanız gerekir. Özel sağlık sigortası doğum öncesinden yaptırılabilir ve bu sayede doğum öncesinde annenin sağlığı da korunmuş olur. Doğum öncesinde özel sağlık sigortanızı yaptırmanız için belli bir sürenin geçmiş olması gerekiyor ve bu sayede hastane masraflarınız ücretsiz bir şekilde karşılanmış olur. Gebelik öncesi dönemi ve sonrasında özel sağlık sigortanızın olması sizin sağlığınızı güvence altına alabileceğiniz anlamına gelecektir. Özel sağlık sigortası ile birlikte anlaşmalı bir hastaneye giderek tedavinizi teşhisinizi ve ameliyatınızı rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Hksigorta.com olarak sizin için doğum özel sağlık sigortası teklifinizi hazırlayabiliriz. Doğumdan sonra oluşabilecek olumsuz durumlar için kendinizi garantiye alabilirsiniz. Bizimle numaralarımızdan iletişim kurabilirsiniz.

04 Kasım 2020
375 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al