Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Öğrenciler eğitim hayatlarının belli dönemlerinde maddi sıkıntılara düşebilir. Üstelik ailenin çocuklarına verebilecekleri maddi destek kısıtlıysa bu durumda sıkıntı kendisini biraz daha ön plana çıkaracaktır. İşte bankalar buradan hareketle yola çıkmışlar ve çocuklarının eğitim süreçlerini daha rahat tamamlayabilmesi ailelere eğitim kredisi adı altında ihtiyaç kredisi sunmaya başlamışlardır. Peki, ihtiyacınız olduğunda nasıl başvuracaksınız ve eğitim kredisi nasıl alınır? Biliyor musunuz?

Eğitim kredileri yalnızca öğrencilere değil aynı zamanda öğrenci velilerine de sunulabiliyor. Bankaların büyük bir bölümü eğitim kredisi verebildiği gibi vade olarak da 36 aya kadar uzatabiliyor. Bu sayede de eğitim sürecinin sonrasında rahatlıkla ödeme imkanı sağlanıyor. Bir öğrencinin eğitim kredisine başvurması için mutlaka öğrenci kayıt belgesini ve faturasını göstermek durumundadır.

Eğitim Kredisi Şartları Neler?

Bankalar müşterilerine eğitim kredisi verirken biraz daha inceleyici oluyor. Dolayısıyla burada talep eden kişinin maaşlı ve belgelenebilecek bir gelirinin olması gerekiyor. Maaş ya da gelir belgesi olmayan öğrencilere kredi talebi olumsuz yönde çıkıyor. Ancak tahmin edeceğiniz üzere bir öğrenci krediye başvuruyorsa doğal olarak çalışmıyor ve maaşı yok. Dolayısıyla burada onların karşılarına iki seçenek çıkıyor. İlk seçenek kefil göstermek bunun için de kefil olarak veli tercih edilebilir. Eğer ki kefilinizin geliri yerindeyse kredi çekebilirsiniz. İkinci yöntem ise hesaplarınızdaki harekettir. Hesabınızdaki birikiminiz yüksekse banka size kredi verebilecektir. Bu da çekmek istediğiniz kredi miktarınızın iki katı kadar hesabınızda para olması demek.

 Eğitim Kredisi Veren Bankaların Listesi

  • Ziraat Bankası 
  • İş bankası
  • Halkbank
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • Şekerbank
  • ING Bank 

Bu bankaların tamamı 36 aya kadar taksit imkanıyla 50.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. 

Öğrenciler İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Eğitim hayatı içerisinde öğrencilerin yaşamlarını ne kadar kolaylaştıracak olursanız derslerine gösterecekleri ilgi ve alakada o kadar fazla olacaktır. Eğitim yaşamını sürdüren öğrenci özellikle sağlık söz konusu olduğunda işlerini daha kolay ve konforlu bir şekilde halledebilmesi halinde yaşam standartları düşmeyeceğinden dolayı odaklanma sorunu yaşamaz. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılması halinde ise anlaşmalı bir özel hastaneden faydalanabilir.

25 Temmuz 2020
331 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al