Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Muayene Süreci

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Muayene Süreci

Özel hastanelerden makul ücretler karşılığında yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli sigortaların başında tamamlayıcı sağlık sigortası geliyor. Yaptırdığınız sigorta sonrasında anlaşması olan özel hastanelerde istediğiniz şekilde tedavi olabilir ve sağlık hizmetlerinin konforundan yararlanabilirsiniz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında sigorta şirketi size sigorta yapmak için öncelikli olarak SGK’nızın olmasını ister. Eğer siz TC vatandaşıysanız ve SGK’nız varsa o zaman tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti alabilirsiniz. Bu sigortayı yaptırdığınızda yalnızca küçük bir katılım payı ödemesi yaparak özel hastaneden ekstra bir ücret ödemezsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortasında muayene sureci için önce ihtiyacınıza uygun olan tedavi teminatlarından birisini seçmeniz gerekiyor. Çünkü tamamlayıcı sağlık ayakta tedavi ve yatarak tedavi seçeneği vardır. Tamamlayıcı sağlık sigortası muayene sınırı ve limitleri poliçenize ve teminatlarınıza göre değişiklik gösterebilir. Bu konu hakkında genel bilgi verilecek olursa;

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları Ankara

Yatarak Tedavi Muayene Süreci

Yatarak tedavi teminatında sigorta başlangıcından itibaren gerçekleşen ambulans, ameliyat öncesi ve sonrası tetkikler, yoğun bakım, diyaliz, koroner anjiyografi, kemoterapi, radyoterapi gibi hayati önem taşıyan tıbbi masraflar anlaşmış olduğunuz sigorta şirketleri tarafından limitsiz karşılanır. Bunun yanında evde bakım, tıbbi malzemeler, protez gibi suni uzuv temini gibi masraflar sigorta şirketiniz tarafından limitli olarak karşılanabilir. Yatarak tedavi teminatında poliçeden yararlanabilmeniz için 3 aylık bekleme suresi gerekir. Bu zamanı tamamlamadan önce tedavi olmaya çalışırsanız o zaman sigortanız bunu karşılamayacaktır. Acil durumlarda örneğin kaza, hayati durumlar gibi hemen tedavi gerektiren durumlarda ise 3 aylık bekleme süresini beklemeniz gerekmez.

Ayakta Tedavi Muayene Süreci

Ayakta tedavi teminatı, 24 saati aşmayan tedaviler için kullanılan bir teminat türüdür. Sigorta başlangıç tarihinden itibaren doktor muayenesi, tahlil, röntgen, tanı uygulamaları gibi sağlık hizmetlerini kapsar. Dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi, ayakta tedavi teminatında tamamlayıcı sağlık sigortası muayene sınırı bulunmasıdır. Sigorta şirketlerine göre farklılık gösteren limit uygulaması genellikle 8, 9 ya da 10 doktor muayenesini kapsar. Muayene hakkınız içerisinde tahlil, tedavi ve tanı işleri varır. Yani özel hastaneye gittiniz muayene oldunuz doktor sizden tahlil ve röntgen istedi bu durumda ise tüm işlemleri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirirsiniz ve yaptığınız tüm işler 1 muayene olarak değerlendirilir.

08 Şubat 2020
121 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al