Kritik Hastalıklar Teminatı

Kritik Hastalıklar Teminatı

Koroner arter, kanser, böbrek yetmezliği ve inme gibi hastalıkların tedavisini, sadece duygusal olarak değil, finansal olarak da kaldırması zordur. Bu büyük hastalıklar tehlikeli olduğu için sağlık sigortası şirketleri 60 yaş ve üstü yaştaki bireyleri sigortalarken bu tip risklerden çekinebilirler. 

Kanser Tedavisinde Sigorta Ücretleri

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi geçmişten gelen hastalıklarla ilgili tek bir sigorta firması var. Eğer sizin yakınınız kanser hastasıyla bile bu sigorta şirketinin teminatları altında olacaksınız. Ancak sigorta şirketi bu haktan yararlanabilmeniz için tek bir şart koşuyor. 80 yaşına kadar sigortalı olabilmeniz için yanınızda ikinci bir yakınınızın da sigortalanması şart. Eğer ki sağlıklı olan bir kişiyle birlikte tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isterseniz bu durumda rahatlıkla sigortanızı yaptırabiliyorsunuz.  Bu sigorta ise yalnızca Medical Park hastanesinde kullanılabiliyor. Sağlık sigortasında ömür boyu yenileme gibi bir durum söz konusu değil. Yani size herhangi bir şekilde garanti vermiyor. Bunun nedeni ise daha sonraki yaşlarda ortaya çıkan hastalıkların maliyetlerinin daha yüksek olmasındandır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi Ankara

Geçmiş Hastalıklar

Tamamlayıcı sağlık sigorta yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir takım önemli konular vardır. Bu önemli konulardan bir tanesi de geçmişten gelen hastalıklarınız. Sigorta şirketleri eğer ki geçmişten gelen bir hastalığınız varsa ve poliçe tarihinden önce meydana gelmişse bu durumda o hastalığın kapsam içerisine alınmasına izin vermezler. Örneğin sizin kronik bir hastalığınız vardır ve daha öncesinde bu hastalıkla ilgili kaydınız yapılmış ve muayene olmuşsunuz. Poliçe yaptırdığınız da bu hastalık kayıtlarda görünürse o zaman sigorta şirketi ödeme yapmayacaktır. Her sigorta şirketinin hastanelerin kayıtlarına erişim hakkı vardır. Dolayısıyla sizin saklayacağınız ve söylemeyeceğiniz bir hastalığınız varsa bu durum hastane kayıtlarından ortaya çıkacağından dolayı sorumlu olarak siz tutulursunuz.

Geçmişten gelen hastalıklarla ilgili güvence veren yalnızca tek bir sigorta şirketi vardır. Bu sigorta şirketi durum ne olursa olsun tamamlayıcı sağlık sigortasında ödeme yapacaktır. Aslına bakarsanız tamamlayıcı sağlık sigortasında sizin yapmanız gereken önemli bir şey var. Sigorta şirketleri her ne kadar geçmişten gelen hastalıkları kabul etmiyor olsalar da siz gelecekte meydana gelebilecek olan hastalıklarınız içinde sigorta güvencenizi mutlaka almalısınız. Bu sizi daha rahatlatacaktır.

11 Nisan 2020
442 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al