Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Seyahat Sigortası Ne Demektir?

Seyahat Sigortası Ne Demektir?

Hepimizin içerisinde bir gezme arzu varken bulunduğumuz yere saplanmakta bizim işimize gelmiyor. Bu nedenle bulduğumuz her vakti gezerek geçirmek istiyoruz. Ancak bir şey var ki gezmek insanı sadece maddi olarak külfet altına koymayacağı gibi bazen de gezerken beklenmedik ve istemediğimiz durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Eğer ki siz de sık gezen biriyseniz o zaman mutlaka gezi planlamanızı yapmadan önce seyahat sigortanızı ihmal etmemeniz gerekiyor. Hele ki yurt dışında bir planlamanız varsa o zaman seyahat sigortası sizi tam bir güvence altına alacaktır. Yurt dışına çıktığınız zaman sizin Türkiye’de yapmış olduğunuz bir sağlık sigortanız varsa bu sizin masraflarınızı karşılamayacak ve sizin güzel tatil hayalinde iken canınızın sıkılmasına neden olacak. Seyahat sigortası yaptırdığınızda ise bu sigorta sizi hem Türkiye’de hem de Türkiye dışında güvence altına alacaktır. Seyahat sigortası Türkiye sınırları içerisinde zorunlu tutulmayan bir sigorta türüdür. Fakat amacınız Schengen vizesi alarak farklı ülkelere gitmek ise bu durumda vize almaya çalışırken sizden seyahat sigortanızın da olması istenecektir. Dolayısıyla bunun yurt dışına çıkışta zorunlu bir sigorta olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Seyahat Sigortasının Süresi Ne Kadardır?

Seyahat sigortasında süre diğer sigortalardaki gibi bir yıllık değildir. Bireysel ve o günün koşullarına göre hazırlanmış olduğundan dolayı seyahat sigortanızın süresini başlangıç ve bitiş olarak belirleyebilirsiniz. Bu sigortayı yaparken kaç kişinin seyahat edeceği ve de bize şartlarına uyum sağlayıp sağlamadığının da kontrol edilmesi gerekir.

Seyahat sigortasında alt süre 1 hafta üst süre ise 1 yıldır buna göre tatil planlamanızı yaparken de buna göre belirlenebilir.  Bazıları seyahat sigortasının neden kısa süreliğine olabileceğini merak ediyor olabilir hemen söyleyelim yurt dışına çıkışlarda süre genelde kısa olmuştur. Bunun içinde sigorta firmaları bu süreyi olabildiğince aşağıya doğru çekmişlerdir.

Seyahat Sigortası Kime Zorunlu?

Aslında bu sorunun yanıtını yukarıda vermiştik ancak tekrar hatırlatalım istedik. Seyahat sigortası Schengen vizesi alarak yurt dışına iş, gezi, turist, tatil gibi nedenlerden dolayı çıkmak isteyen herkesin yaptırmak zorunda oldukları bir sigorta türüdür.

Bu sigortayı yaptırdıktan sonra gittiğiniz ülkede meydana gelebilecek herhangi bir kaza ve sağlık problemleriyle ilgili olarak sigortanız devreye girecek ve sizin tedavi masraflarınızın çözümlenmesini sağlayacaktır.

13 Mayıs 2019
207 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al