Dolu Hasarı Durumunda Hangi Sigorta Karşılar?

Dolu Hasarı Durumunda Hangi Sigorta Karşılar?

Doğal afetler bazı durumlarda kaçınılmaz bir hale dönüşebiliyor. Özellikle de araçları kapalı otoparkta olmayan sürücüler beklenmedik durumlara karşında elleri kolları bağlı kalabiliyor. Özellikle de dolu hasarı sürücülerin korkulu rüyaları arasında yer alıyor. Dolu 0–40 derece arsında yağmur damlalarının da buza dönüşmesiyle oluyor. Ancak dolu yağışı günümüzde yaz aylarında bile görülebiliyor. Dolunun beklenmeyen zamanlarda yağıyor olması beraberinde de tehlikeleri getirebiliyor olması sıkıntı verici bir durum.

Dolu yağdığı zaman otomobiliniz dışarıda kaldığında camları, tavanı ve kaportası gibi önemli aksamları zarar görebilecektir. Bu araçtan araca pahalıya mal olacağından dolayı gerekli önlemin de alınması şarttır. 

Dolu Hasarını Trafik Sigortası Karşılar mı?

Trafik sigortası 3. Şahıslara karşı sorumludur ve bir kaza sonucunda sürücünün sorumluluğu teminat altına alınır. Yani dolu yağdığında aracınızın üzerinde ya da camlarınızda herhangi bir şekilde zarar oluşması durumunda trafik sigortası karşılamaz. Karşılamadığı gibi de bunu ek teminatlarla güvence altına alamazsınız. Böyle durumda aracınızda meydana gelebilecek hasarları kendiniz karşılamak zorunda kalırsınız.

Ankara kasko sigortası teklifi al

Dolu Hasarı Kasko Sigortası Karşılar mı?

Kasko trafik sigortasının tam tersine işler. Yani bir kaza anında ya da olası aracınızın başına bir şey gelmesi durumunda kasko devreye girer ve kendi aracınızdaki zararı karşılar. Kasko isteğe bağlı olarak yapıldığından dolayı size herhangi bir zorlama olmayacaktır. Kasko yalnızca dolu hasarı gibi doğal afetlerde değil aynı zamanda, kaza, çalınma, yangın gibi durumlara karşı da aracı sigortalayacaktır. Bunun için aracınıza yaptıracağınız kasko sigortası sayesinde tam bir güvence sağlamış olursunuz. Kasko sigortasında çok sayıda ek teminat bulunmaktadır. Bunun içinde kapsamın genişletilmesi tamamen sizin elinizdedir.

Sonuç olarak burayı toparlayacak olursak dolu hasarı yalnızca kasko sigortası ile karşılanacaktır. Eğer ki siz aracınıza kasko yaptırmışsanız böyle durumlarda korkmanıza ve endişe etmenize de gerek yoktur. Dolunun aracın üzerinde vermiş olduğu zararlara baktığınız zaman ciddi göçükler ya da cam kırılmaları meydana gelebilmektedir. Ve bu durumun maddi karşılığı ise ciddi bir para demek olacaktır. Bunun içinde bizim tavsiyemiz aracınız özellikle yüksek model ise mutlaka kaskolu olması gerekir.

29 Haziran 2020
498 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al