Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Doğumda Rahat Etmeniz İçin Öneriler

Doğumda Rahat Etmeniz İçin Öneriler

Annelik kutsal bir görev olmasının yanı sıra zor bir süreçtir. Hamilelik döneminde atılacak olan ilk adımla birlikte doğum öncesinde annelerin kafasında pek çok soru işareti de canlanıyor.  Doğumda rahat etmeniz için öneriler hazırladığımız bu makalemizi dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kendinizi Hazırlayın

Hamileliğinizi kaç kez yaşarsanız yaşayın zor bir süreç ve her dönemde de farklı deneyimler yaşayacaksınız.  Hamileliğe kendinizi hazırlamak çok önemlidir. Geçmiş doğumlarınız varsa onları bir kenara atın çünkü bu bilinçli bir anne kavramınızı da etkileyebilecektir. Çevrenizden duyduğunuz benim doğumum zor geçti sözlerini görmezden gelin çünkü sizinki de öyle olacak diye bir şey yok. Doğum korkusu bir kez başladığında gebelik süreciniz boyunca devam edecek ve bu da sizi sıkıntıya düşürecektir. Bunun için bu düşünceden sıyrılmalısınız.

Araştırın Bilgi Alın

Doğumunuz ile ilgili hiçbir şeyi son ana bırakmamalısınız. Bunun uzun bir süreç olduğunu biliyoruz bunun içinde bu süreçte neler yaşayabileceğinizi araştırdığınızda kendinizi de rahat ettireceksiniz. Doğum ile ilgili kitaplar okumak size iyi gelebilecektir. Bunun içinde başarılı hikayeleri tercih edebilirsiniz. Konu hakkında videolar izlemek size iyi gelecektir. 

Spor Yapın

Hamilelik döneminde birçok kişi egzersiz yapmaktan çekiniyor. Ancak egzersiz vücudunuzu güçlendireceği gibi ruhen ve bedenen kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle bedeninizi doğuma hazırlamak için hamileliğinizin üçüncü ayından itibaren hekiminizin onaylayacağı uygun egzersizleri düzenli olarak yapmaya çalışın. Bacak, karın ve sırt kaslarınızın güçlenmesini sağlayacağı için yürüyüş ve yüzme tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Eğer imkanınız varsa mutlaka profesyonel eğitim almış eğitmenler eşliğinde yapılmak kaydıyla yoga ve pilates de tercih edebilirsiniz.

Gevşeyin

Doğum öncesinde rahat olmak ve gevşemek önemlidir. Kendinizi psikolojik sorunlara karşı dirençli hale getirin çünkü sizi çok yakında güzel ve sevimli bir sürpriz bekliyor. Kendinizi ne kadar gererseniz içinizdekinin de sizi gereceğini asla unutmayın. Kafanıza takılan soru işaretlerinden bir an önce kurtulmaya bakın.

Doğum Paketi Alın

Sigorta firmaları doğum paketleriyle sigortalılarına avantajlar sunuyorlar. Doğum öncesinde alacağınız doğum sigortası paketi sayesinde süreci daha da profesyonel bir hale getirip kontrolü kendi elinizde tutabilirsiniz.

12 Kasım 2019
120 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al