Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Aracın Garantisini Bozan Durumlar

Aracın Garantisini Bozan Durumlar

Makalemizin içeriğinde bir otomobilin garantisini bozan durumlar hakkında bilgiler verelim istedik.  Otomobil sahipleri araçlarını satarken garanti kapsamını her durumda geçerli olacak şekilde düşünmezler. Aracın üzerinde yapılabilecek olan en küçük değişiklik bile aracın tamamının garantisinin bozulmasına neden olabilir. Bunun için makalemizin devamını okuduğunuzda aracın garantisini bozacak olan uygulamaları görebilirsiniz.

Orijinal Olmayan Jantlar

Aracınız için alacağınız orijinal olmayan jantlar aracınızı kısmen veya tamamen kapsam dışında alabilir. Mesela aracınızın lastiğinden kaynaklanan bir problemden dolayı lastik firması orijinal olmayan bir jant takılmış olduğundan dolayı garantiyi kapsam dışında bırakabilir. Biliyoruz dikkat edilmeyen bir konu ancak eğer ki dikkat etmezseniz o zaman ciddi problemler yaşarsınız ve bu da size maddi olarak geri döner.

Chip Tuning

Chip tuning uygulamaları aracın çekiş gücünü etkileyen faktörler arasında geliyor. Bu da aracın garantisini bozacaktır. Eğer aracın yazılım gücünde değişiklik yaptığınızda istediğiniz sonucu alamıyorsanız ve bu durum aracın başka parçalarının da etkilenmesin sağlamış ve problem yaşamışsanız bu durumda yapacak bir şey yoktur ve aracınız garanti kapsamından çıkacaktır.

Ses ve Multimedya Geliştirici İşlemler

Aracınıza takmış olduğunuz bir takım ses geliştiriciler yan sanayi olmasından kaynaklı olarak aracın elektrik aksamına zarar verebilir.  Dolayısıyla böyle bir durumda aracınız garanti kapsamından çıkacak ve bu parçaların onarımını kendi cebinizden yaptırmak zorunda kalacaksınız. Bir aracın elektrik aksamında oluşan problemin yangına kadar götürebileceğini de kesinlikle unutmamak gerekiyor.

Araca Takılan Eklentiler

Otomobilinize takmış olduğunuz eklentiler aracın dengesini bozabilir. Bunun içine araç denge problemi yaşar ve yüksek hızda kazaya neden olabilir. Dolayısıyla eklenti yapılmış bir aracın kaza yapması garanti kapsamında olarak değerlendirilir.

LPG Taktırma

Sürücüler araçlarının yüksek yakıt tüketiminden şikayet ettiklerinden dolayı araçlarına LPG taktırmayı tercih edebiliyorlar. Dolayısıyla aracınıza LPG taktırdığınızda istisnai durumlar sonrasında aracınız garanti kapsamından çıkabilir.

Sonuç olarak şöyle söyleyebiliriz ki her kazalar aracın garantisini bozmaz ancak her kaza da garanti kapsamında değildir. Bunun için kesinlikle yaptırdığınız kasko sigortasının poliçesini dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Aracın orijinalliği bozulursa bu durumda garanti kapsamına çıkar.

15 Ekim 2019
126 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al