Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Trafik Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Trafik Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Trafik sigortası Kara yolları Trafik Kanununa göre her araç sahibin araçlarına yaptırması gereken mali bir sigorta işlemidir. Aracın herhangi bir nedenden dolayı kazaya karışması ve karşı taraftaki araca ya da araçlara hatta üçüncü şahıslara karşı verilecek olan zararlarda devreye girmesini sağlar ve sizi maddi hasarlardan koruyarak güvence altına alır. Günümüz şartlarında üretilmiş otomobilleri düşündüğünüzde ve sizin trafik sigortanızın olmaması halinde karşı tarafa ödeyeceğiniz miktarın boyutu da çok büyük olacaktır. Bu nedenle her sürücü trafik sigortasını zorunlu olmasının dışında da yaptırmalıdır.   

Trafik sigortası ülkemizde farklı sigorta firmaları tarafından ve acenteler aracılığı ile yapıldığından trafik sigortasını yaptırırken de dikkat etmeniz gereken bir takım önemli hususlar var. Bizde HKsigorta olarak bu önemli konuları sizin için detaylı bir şekilde anlatalım istedik.

Trafik sigortası yaptırırken öncelikli olarak bir sigorta şirketi bulunması gerekiyor. Çünkü dediğimiz gibi yerli ve yabancı pek çok firma ülkemizde hizmet veriyor. Sigorta firması seçiminde ise öncelikli olarak alınacak olan teminat ve teklifleri incelemenizde fayda var. Çünkü tüm sigorta şirketlerinin verdiği rakamlar birbirinin aynısı olmayabilir. Bazı sigorta şirketlerinin fiyatları birbirine yakın olurken bazılarının teklifleri ise oldukça yüksektir. Bunun için zorunlu trafik sigortası yapılırken önce tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini almalısınız.

Biz tüm sigorta şirketlerinden sizin için teklifler alarak aracınız için en uygun firmanın teklifini size sunuyoruz. Sizin içinde en uygun teklifi bulacağımızdan emin olabilirsiniz.

Trafik sigortanızı yaptırırken bilgilerinizin mutlaka doğru olmasını sağlayın. Eğer ki poliçeniz kesilirken yanlış ve eksik bilgiler verirseniz bu durumda bir kaza anında ödeme alamazsınız. Bu nedenle aracınızın markasını, modelini, şasesini ve diğer bilgilerinin yanı sıra kendinize ait olan bilgileri hatasızca girmelisiniz. Poliçeniz kesildikten sonra bu bilgilerin doğruluğunu kontrol etmelisiniz. Bu kontrolü ruhsatınız ile karşılaştırarak yapabilirsiniz.

Trafik sigortası poliçenin kesildiği ilk günden itibaren başlar ve 12 ay boyunca devam eder. Bunun için trafik sigortanızın başlangıç tarihini unutmamalısınız. Biz HKsigorta olarak sürücülerimize sigorta yenileme zamanları yaklaştığında bilgilendirir ve ona göre düzenleme yapılmasını tavsiye ederiz. Sigortanın yenilenmesinin istenmesi halinde sigortanın bittiği günde poliçeniz hazır olur. Eğer ki poliçenizi süresinden sonra yenilemek isterseniz o zaman tekrar yaptırmak istediğinizde ciddi bir ceza ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle de son gününü kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

12 Haziran 2019
170 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al