Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araç Boya Korumanın Zararı Var mıdır?

Araç Boya Korumanın Zararı Var mıdır?

Daha önceki makalemizde araç boya korumanın faydalarından bahsetmiştik. Bu makalemizde ise boya koruma zararlı mıdır? Bu başlık altında bilgiler verelim istedik. Araç boya koruma zaman içerisinde kendiliğinden yok olacaktır. Bu da ortalama olarak 1-1,5 yıl kadar sürer bu süre sonunda koruma işlemini yenilemezseniz aracınız daha önce hiç koruma yapılmamış gibi olur ve bunun içinde aracınıza verebileceği hiçbir zarar yoktur.

Eğer ki aracınızı kendiniz cilalamayı tercih ediyorsanız o zaman silikon içermeyen cilalar kullanmalısınız ve boyaların genelde içerikleri aynıdır. Cilayı aracınıza tam olarak yediremezseniz aracınıza zarar vermez olmazsınız ancak aracın üzerinde yağlı bir tabaka varmış gibi dalgalı olur. Bu dalgaların alınması içinde aracınıza hafif bir pasta yapmak durumunda kalırsınız. Önceki makalemizde de belirttiğimiz gibi size tavsiyemiz cilalama işlemini kesinlikle kendiniz yapmayın çünkü siz daha ilkel yöntemlerle yapacağınızdan dolayı aracınızda dalgalı bir görünüm oluşturursunuz.

Nano Boya Koruma Nedir?  

Gerçek bir nano koruma içerisinde yüzeyin hava alma işlevini kapatan, dış etkenlere karşı dayanıksız silikon, teflon, balmumu, kimyasal parlatıcılar gibi insan ve çevre sağlığını olumsuz etkileyen zararlı kimyasallar olmaz. Gerçek bir nano korumanın içerisinde sadece cam, seramik, gümüş ve elmas nano parçacıkları vardır. Taşıyıcı ortam daima su ve alkoldür.

Türkiye’de nano teknolojisi kullanılarak üretilmiş olduğu iddia edilen ürünlerinde gerçek olmadığının altını çizelim. Nano parça metren bir milyarda biri büyüklüğünde olan atomdan daha küçük olan yapıdadır. Boyanın atomlarına yerleşirler ve dışarıdan bir müdahaleyle oradan çıkarmanız mümkün değildir. Ancak kendi ömürleri bittiğinde artık işlevini kaybederler.

Gerçek nano boya korumalar boyanın üzerine sürüldüğü andan itibaren yerleşirler. Bunun içinde profesyonel olan bir makineye ihtiyaç duymazlar. Bunun için gerçek nano boya koruma herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir. İşte bizdeki olmamasının nedeni de kendi kendinize boya korumayı yapamayacak olmanızdan kaynaklanır.  Gerçek bir nano boya koruma işlemi sonrasında boyanın üzerinde herhangi bir şekilde dalgalanma vs. olmaz.

Nano boya koruması bir cilalama işlemi değildir. Korumalar cam, seramik, gümüş ve elmas parçacıklarından oluşurlar ve tüm bu parçaların kendilerine göre bir görevleri vardır. Elmas atom boyutunda iletken bir maddedir ancak nano boyutunda çok güçlü bir yalıtkan halini alabilir.

08 Ekim 2019
210 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al