İmplant ve Özel Sağlık Sigortası

İmplant ve Özel Sağlık Sigortası

İmplant cerrahisi, diş köklerini metal, vida benzeri direklerle değiştiren ve hasarlı veya eksik dişleri, gerçeğe çok benzeyen ve işlev gören yapay dişlerle değiştiren bir prosedürdür. Diş implantı cerrahisi, takma dişlere veya köprülere iyi uymayan hoş bir alternatif sunabilir ve doğal diş köklerinin eksikliği takma diş veya köprü diş değiştirmelerine izin vermediğinde bir seçenek sunar.

İmplant ameliyatının nasıl yapılacağı, implantın türüne ve çene kemiğinizin durumuna bağlıdır. Diş implantı cerrahisi birkaç prosedür içerebilir. İmplantların en büyük yararı, yeni dişleriniz için sağlam destektir. Kemiğin implant çevresinde sıkıca iyileşmesini gerektiren bir süreçtir ve kemik iyileşmesi zaman gerektirdiği için süreç aylar sürebilir.

Diş implantları, eksik dişlerin kökü olarak görev yaptıkları çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilir. İmplantlardaki titanyum çene kemiğinizle birleştiğinden, implantlar sabit köprü veya takma dişler gibi kaymaz, ses çıkarmaz veya kemik hasarına neden olmaz. Ve normal köprüyü destekleyen malzemeler kendi dişleriniz gibi çürümez.

EN UYGUN ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

Genel olarak, aşağıdaki durumlarda diş implantları sizin için uygun olabilir:

 • Bir veya daha fazla eksik dişiniz varsa
 • Tam büyümeye ulaşmış bir çene kemiğine sahip olmak
 • İmplantları sabitlemek için yeterli kemiğe sahip olmak veya bir kemik greftine sahip olmak
 • Sağlıklı ağız dokularına sahip olmak
 • Kemik iyileşmesini etkileyecek sağlık sorunlarınız yok
 • Takma diş takamaz veya takmaya isteksiz
 • Konuşmanızı düzeltmek

İmplantın Riskleri Nelerdir?

Her ameliyat gibi, diş implantı ameliyatı da bazı sağlık riskleri oluşturur. Yine de sorunlar nadirdir ve ortaya çıktıklarında genellikle önemsizdir ve kolayca tedavi edilir. Riskler şunları içerir:

 • İmplant yerinde enfeksiyon
 • Diğer dişler veya kan damarları gibi çevreleyen yapılarda yaralanma veya hasar
 • Doğal dişlerinizde, diş etlerinizde, dudaklarınızda veya çenenizde ağrı, uyuşma veya karıncalanmaya neden olabilen sinir hasarı
 • Üst çeneye yerleştirilen diş implantları sinüs boşluklarınızdan birine çıkıntı yaptığında sinüs problemleri

Diş implantları için planlama süreci, ağız, çene ve yüz hastalıkları konusunda uzmanlaşmış bir doktor, diş etleri ve kemikler gibi dişleri destekleyen yapıların tedavisinde uzmanlaşmış bir diş hekimi de dahil olmak üzere çeşitli uzmanları içerebilir.

Diş implantları bir veya daha fazla cerrahi prosedür gerektirdiğinden, sürece hazırlanmak için önce psikolojik olarak bu duruma katlanabilmeyi kabul etmeniz gerekir.

05 Nisan 2021
20 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al