Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Doğum Paketi Hakkında Sorular

Doğum Paketi Hakkında Sorular

Bu makalemizde doğum paketi hakkında merak edilen sorulara yanıt verelim istedik. Çünkü artık çiftler gebelik öncesinde her şeyin planlı olmasını ve bu sayede daha sağlıklı bebekler dünyaya getirilmesi konusunda daha bilinçli hareket ediyorlar. Doğum paketi ile ilgili sorulara geçmeden önce isterseniz doğum paketi nedir? Bunun açıklamasını yaparak başlayalım.

Doğum Paketi Nedir?

Doğum paketleri özel hastane ile sigorta şirketleri arasında doğum masraflarının karşılanabilmesi maksadıyla oluşturulmuş olan bir hizmet. Bazı sigortaların doğum paketlerinde gebelikteki testler, muayene ücretleri ve doğum sonrasındaki hizmetler bulunuyorken bazı sigorta paketlerinde ise yalnızca doğum ve sonrasındaki hizmetler yer alıyor. Öncelikli olarak doğum paketinin mutlak amacına baktığımız zaman özel hastanede doğumun gerçekleşmesini isteyen çiftlerin daha az bir maliyetle doğum yapmalarına imkan sağlamak.

Doğum Paketi Nasıl Satın Alınır?

Doğum paketi satın almak için öncelikli olarak istediğiniz bir hastaneyi seçmeniz gerekiyor. Sonrasında ise doğum paketini satan sigorta firmasıyla iletişime geçerek paketin o hastanede olup olmadığını incelemelisiniz. Eğer ki hastanenin sigorta ile anlaşması varsa o zaman doğum paketi isteğe göre satın alınabilir.

Doğum Paketi Alabilmek İçin Kaç Aylık Hamile Olmak Gerekir?

Doğum paketini satın almak için herhangi bir hafta içerisinde olunması gerekmiyor. Eğer ki siz hamile olduğunuzu anladığınız gün bu paketi de almaya karar vermişseniz o zaman rahatlıkla alabilirsiniz. Doğum paketinde fiyat ise hastane, taksit ve sigorta şirketinin genel fiyatları etkendir.

Doğum Paketleri ile Hangi Hizmetler Veriliyor?

Doğum paketleri özel hastaneleri ilgilendirdiği için hizmet kalitesi zaten yüksek olacaktır. Alınan paketin içeriğine göre ise hizmetlerin kapsamı daha da değişebilir. Eğer ki siz yüksek fiyattan paket satın almışsanız o zaman alacağınız hizmetin standardı da yüksek olacaktır. Genel bir açıklama yapalım isterseniz doğum paketleri içerisinde şunlar yer almaktadır. 

  • Gebelik tetkik ve testleri,
  • Doğum operasyon ücreti,
  • Doğum türüne göre bir veya 2 gece hastanede kalma,
  • Refakatçi,
  • Bebeğin ilk doktor muayenesi,
  • Bebeğin ilk aşısı,
  • İşitme testi,
  • Topuk kanı testi,

Yukarıda bahsettiğimiz hizmetler standart doğum paketlerini kapsar. Ancak daha geniş kapsam hastaneye göre farklılık gösterir.

01 Kasım 2019
174 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al