Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Muafiyetli Kasko Nedir, Avantajlı mıdır?

Muafiyetli Kasko Nedir, Avantajlı mıdır?

Kasko sigortası ve trafik sigortasında her yıl yükselen fiyatlar sürücülerinde maliyeti düşürebilmek açısından bir takım önlemler almasına zorluyor. Trafik sigortası için 1000 TL’ye varan ödemeler yapılıyor olması sürücülerin ceplerini zorladığı gibi bir de üzerine kasko sigortası yaptırmak istediğinde bu rakamlar inanılmaz derece de artış gösteriyor. Sürücüler ise bu maliyetleri düşürebilmek adına muafiyetli sigortayı tercih edebiliyorlar.

Muafiyetli Kasko Nedir?

Kasko sigortasının yapılmasının amacı herhangi bir kaza sonrasında aracınızda meydana gelen maddi hasarın karşılanmasını sağlamak. Muafiyetli kasko yaptırdığınız zaman ise kaza sonrasında oluşan hasarın bir miktarını sürücü karşılarken diğer kısmı da kasko sigortası tarafından karşılanır. Yani aracın sigorta bedelinin veya hasarın belli bir bölümüne kadar oluşan zararın sigortayı yaptıran kişi tarafından ödenmesi, geri kalan bölümünde sigorta firması tarafından karşılanmasıdır.

Örneğin siz bir kaza yaptınız ve sigorta bedeliniz 70 bin lira aracınızı ise siz 1000 TL’ye muafiyetli sigorta yaptırdınız. Böyle durumda ise 1000 liraya kadar olan kısmı siz karşılarsınız üzerindeki tutar ise sigorta firması tarafından karşılanır. Muafiyet sigortasında bedeli yüzde olarak da belirleyebilirsiniz. Yani kaza durumunda % 3 oranı belirleyebilirsiniz. Bu yüzde %3’lük oran sizin tarafınızdan karşılanırken üzeri ise sigortanız tarafından karşılanacaktır. Peki, muafiyetli kasko sigortası kimler tarafından avantajlıdır?

Muafiyetli Sigorta Kimler İçin Avantajlıdır?

Aracınızla eğer ki çok sık kaza yapan birisi değilseniz oz aman muafiyetli kaskonun sizin içinde avantajlı olabileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra muafiyetli kasko ile birlikte mini hasar kaskosu içeren bir teminat yaptırabilirsiniz. Böyle bir durumda muafiyetli kasko sizin için ideal bir hale gelmiş olacaktır.  Ancak burada elbette ki uygun fiyatı yakalayabilmek için tüm sigorta firmalarının fiyat tekliflerini incelemeniz gerekiyor. Bunun da sizin için zaman kaybı olduğunu düşünürsek HKsigorta olarak biz size kaliteli hizmet sağlayarak sigorta hizmetinizin başlatılmasını sağlıyoruz.

Muafiyetli kasko sigortası yaptırdığınız zaman muafiyet miktarını yükselttikçe uygulanacak olan indirim oranı da aynı ölçüde artacaktır. Kendi kaza geçmişinizi de düşünerek miktarı belirlemeniz sizin faydanız olur. Sonuç olarak ise muafiyetli kasko ile full kasko arasındaki farkı da incelemenizi tavsiye ederiz.

02 Temmuz 2019
164 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al