Dizel Kızdırma Lambası Neden Yanar?

Dizel Kızdırma Lambası Neden Yanar?

Dizel kızdırma lambası aracınızda kontağı ilk çevirdiğinizde yanar ve havanın ısısına göre yandıktan sonra tekrar söner. Eğer ki sürekli yanıyor ve sönmüyor ise o zaman bir arıza durumu söz konusudur. 

Dizel Isıtma Lambası Neden Yanar?

  • Eğer ki ısıtmanın bujilerine elektrik akımı az geliyorsa bu durumda sorun olabilecektir.
  • Isıtma bujisine sürekli olarak elektrik geliyorsa bu durumda lamba yanacaktır.
  • Isıtma kızdırma bujisi yanmış olabilir. Bunun için lambada hiç sönmeyecektir.
  • Aşağıda bahsedeceğimiz hususların gerçekleşmesi halinde ise kızdırma bujisi yanıp sönecek ya da hiç sönmeyecektir. Bunun için belirteceğimiz hususların aracınızda var olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
  • Aracınız çalışırken zorlanıyorsa ya da hiçbir şekilde çalışmıyorsa
  • Havalar soğuduğunda aracınızı rölantisinde bir bozulma söz konusu olmuşsa.
  • Aracınız özellikle sabah saatinde normalden daha fazla duman atıyorsa
  • Aracınız daha fazla yakmaya başlamışsa.

Kızdırma bujilerinizde arıza var demektir. Eğer ki bunun net bir şekilde anlaşılmasını istiyorsanız o zaman kızdırma bujisini kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

Peki, böyle sorunlarla karşılaştınız ancak sizin için çok önemli olmadığını düşünüyorsunuz bu durumda aracınızı kullanmaya devam ederseniz nasıl bir sorunla karşılaşırsınız.

Arızayı Gidermeden Aracı Kullanmaya Devam Ederseniz Ne Olur?

Eğer ki aracınızı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz bunun yan etkilerini de görmeye başlayacaksınız. Bunlardan ilki aracınızı zor çalışıyor olmasıdır. Özellikle de soğuk havalarda aracınızı çalıştırmak güç olacak hatta hiç çalışmayacaktır. Bunun yanı sıra aracınız artık daha fazla yakmaya başlayacak bu da sizin cebinize zarar anlamına gelecektir. Aracınızda katalitik konvektör arızası meydana gelebilir ve bu da beraberinde egzoz sistemine zaman içerisinde zarar verecektir. Aracınızı halen böyle kullanmaya devam ettiğinizde de onarım masrafınız giderek artmaya başlayacaktır.

Sonuç olarak araçta bulunan her bir parçanın kendi içerisinde bir görevi ve sorumluluğu vardır. Bu parçalardan bir tanesinin görevini yerine getiremiyor ya da tam olarak görev yapamıyor olması aynı zamanda aracın diğer aksamlarına ve parçalarına zarar vermeye başlayacak ve bu da ciddi masrafların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bunun için aracınızın bakımlarını ve uyarı lambalarını mutlaka dikkate almanız gerekir.

14 Ağustos 2019
1.392 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al