Yaşlılara Kredi Verilir mi?

Yaşlılara Kredi Verilir mi?

Daha önce banka ve kredilerle ilgili pek çok konu hakkında bilgi verdik. Bu makalemizde de yaşlılara kredi verilir mi?  Veriliyorsa ne zamana kadar verilir, çünkü her banka belli bir yaştan sonra müşterilerine kredi vermek istemiyorlar. Bunun içinde tüketiciler her zaman alternatif seçeneklerini kullanarak farklı bankalarla çalışmayı tercih ediyorlar. İşte buradan yola çıkarak sizlere yaşlılara kredi verilir mi? bu sorunun genel anlamda bir tanımlamasını yapmak istedik. 

Ülkemizdeki yaş ortalamasına bakacak olursak 78 gibi bir rakam ortaya çıkıyor dolayısıyla burada bankalarında belli bir yaştan sonra kredi sunmadıklarını biliyoruz. Bankaların farklı yaş sınırlaması koymasının nedeni ise yaşlılık tanımının kişiden kişiye değişiklik göstermesidir.

Burada 3 yaş grubu ile ilgili bilgilendirme yapmak istiyorum. Aşağıda 70–75-80 yaşlarındaki insanların kredi alabilmeleri için seçebilecekleri bankalar bulunuyor.

70 yaşında kredi

70 yaşında kredi almak isteyenler yukarıda anlattığımız 75 yaşa kredi veren ve 80 yaşa kredi veren bankalara ilave olarak TEB başta olmak üzere birçok bankaya başvurabilirler. 70 yaşında geliri olan birine birçok banka kredi verebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi al Ankara

75 yaşında kredi

75 yaşındaki kişilere kredi veren bankaların arasında ING Bank ve Şeker bank var. Bu iki bankadan kredi talebinde bulunan kişilerin en fazla 75 yaşında olması gerekiyor. Bunun için de bankadan kredi alınabilmesi için başvurma tarihi 73 olmalıdır. Alacağı vade ise 2 yıl olacaktır.

80 yaşında kredi

Yaşlılara kredi veren bankanın sayısının az olduğunu biliyoruz bu anlamda Aktif bank en yüksek yaş sınırlamasını koymuş olan bankalar arasında. Banka müşterilerine 3 yıl vadeli olarak kredi verebiliyor.

Yaşlılık döneminde bankalardan kredi almak sorunlu ve sıkıntılı bir durumdur. Genelde bu dönemlerde kişilerin bankalarla işi olmaz fakat olduğu anda istediğiniz krediye ulaşamıyor olmakta sıkıntı veren bir durumdur. Türkiye’de birçok banka olmasına karşın yaşlandığınızda kredi alabileceğiniz banka sayısı çok azdır. Eğer ihtiyacınız olan bankayı bulmak istiyorsanız önce bir araştırma yapmanız mantıklı olacaktır.

Bankaların her türlü şartları değerlendirerek kredi imkanı sağlamış olduğunu biliyoruz. Bunun için yaşlılık döneminde kendinizi sağlamanız faydalı olacaktır.

Sigorta ile ilgili merak ettiğiniz her şey çok yakınınızda. https://hksigorta.com/

10 Temmuz 2020
458 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al