Çocuğunuzun Her Gün Banyo Yapması Gerekiyor Mu?

Çocuğunuzun Her Gün Banyo Yapması Gerekiyor Mu?

Günlük banyo veya duş bir rutindir de ve çocuklar için iyi olduğu düşünülür. Peki, gerçekte çocuğun her gün banyo yapması gerekir mi? Bu bir şehir efsanesi midir?

Kısa cevap hayır.

Yıkamanın mantıklı olduğu günler vardır. Örneğin, çocuğunuz kirli bir gün yüzünden kirliyse; ter, boya veya diğer görünür kirlerle kaplıysa.

Çocuğunuz günü bir havuzda geçirdiyse, suda tahriş edici veya sağlıksız şeyler olabilir veya iyi bir şekilde geçirmişse, yıkanması da iyi bir fikirdir.

Çok fazla banyo yapmak kuru, tahriş olmuş cilde neden olabilir. Ama aynı zamanda, cilt, bizi sağlıklı ve güvende tutmaya yardımcı olan ve günlük banyo ile yıkanabilen doğal koruyucu yağlar ve doğal bakterilere sahiptir.

Bebeğiniz veya preteen oldukça temiz görünüyorsa, kokmuyorsa, böcek spreyi ile kaplı değilse ve bir havuza veya başka bir su kütlesine girmediyse, banyoyu veya duşu atlamak sorun değil. Gerçekten, haftada iki veya üç kez banyo yapmak iyidir. Aslında, birçok çocuk için haftada sadece bir veya iki kez bile iyidir. Yüzünü, kasık bölgesini ve kirli noktaları her zaman ıslak bir bezle hızlıca silebilirsin.

Gençlerin aktivite düzeyine ve deodorant kullanımına bağlı olarak daha fazla banyoya veya duşa ihtiyacı olabilir. Ancak yüzlerini yıkayarak ve kasıklarına ve koltuk altlarına sabunlu bir bez kullanarak bile kurtulabilirler.

İlginizi Çekebilir: Ankara Özel Sağlık Sigortası

Sağlıklı Banyo İçin İpuçları

Çocukları yıkadığınızda, sağlıklı banyo yapmak için bazı ipuçları şu şekildedir.

Sıcak su kullanmayın, bunun yerine ılık su kullanın.

Kısa tütün,- tercihen yıkamayı yapmak için yeterli zaman.

Antibakteriyel sabunlardan ve köpük banyolarından kaçının. Hafif, kokusuz sabun ve şampuan kullanın.

Tüm bebekler ve küçük çocuklar için banyonun gözetim altında olduğundan emin olun.

Sürtünerek kurutmak yerine hafifçe kurulayın. Çocuğunuzun cildi kuruysa, banyodan sonra hafif, kokusuz yağlı bir nemlendirici kullanmak yardımcı olabilir.

Çocuğunuzda egzama veya başka bir cilt rahatsızlığı varsa, çocuğunuza banyo yaptırmak için size özel tavsiyeler almak için doktorunuza danışın.

Hksigorta.com’dan çocuğunuzun sağlığını güvence altına alacak özel sağlık sigortası teklifi alabilirsiniz.

01 Kasım 2021
120 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al