Çelik Jantlara Nasıl Düzgün Bakım Yapılır?

Çelik Jantlara Nasıl Düzgün Bakım Yapılır?

Çelik jantlar görünümleri nedeniyle her zaman ilgi çekmiştir, ancak arabaları için bu tür jant alırken, herkes onlara nasıl uygun şekilde bakılacağını bilmeyebilir. Uygun olmayan bakım, jantın ömrünü önemli ölçüde azaltacak ve bu da estetik çekiciliğinin kaybolmasına ve güvenilirliğin azalmasına neden olacaktır.

Tozu Temizleme

Çelik jant satın almak çoğu durumda doğru karardır. Maliyetlerine rağmen, piyasadaki klasiklerden daha iyi bir görünüme sahiptir. Bunun için arabanın çekiciliğini artırmak için ideal seçim olur.

  • Hafiftir
  • Yüksek mukavemet ile karakterizedir.

Çelik jantlar yol tozunu pek sevmez, bu yüzden hemen üzerindeki tozdan kurtulmanız gerekir. Böyle durumda tazyikli su işinizi görecektir. Ancak suyu tazyikli bir şekilde verecek cihazınız yoksa bu deterjan ve sünger kullanabilirsiniz.

Jantınıza uzun süre bakmadıysanız yağlar ve reçineler çeliğin içine iyice yerleşir ve doğal olarak sizin etkili temizlik maddeleri kullanmanız gerekecektir. Ancak eski kirleri temizlemek çok zor olduğu için yıkama süresi çok önemlidir. Jantlara çok fazla baskı uygulamak çizebilir bunun içinde zarar verebilirsiniz.

Parlatma ve Korozyon Giderme

İnce zımpara kağıdı ile korozyon odaklarını ortadan kaldırarak tüm yüzeyin özel parlatma maddeleri ile parlamasını sağlayabilirsiniz. Hem birinci hem de ikinci durumda, aşırıya kaçmamak önemlidir. Kirleri zorlayarak çıkarmak çeliğin mukavemetinde azalmaya yol açar.  

Jantlar Sigortalanır mı?

Otomobillerde sigortalar iki şekilde değerlendirilir. Bunlardan birincisi ve zorunlu olanı trafik sigortasıdır. Trafik sigortası yaptırdığınızda uçuncu tarafın ve sizin güvenceye alınmasını sağlarsınız. Trafik sigortası karşı sürücünün zararlarını karşılar. Diğer sigorta ise kaskodur. Ankara kasko sigortası isteğe göre yapılan bir sigortadır. Doğal olarak bu sigortanıza ek teminatlar alarak istediğiniz şekilde zenginleştirebilirsiniz. Bu anlamda kasko sigortanız jantlarınızı da eklettiğinizde olası çalınmalara karşı güvenceye almış olursunuz. Ancak jantların sigortalanması konusunda sigorta firmanızın size sunacağı teklif ve hizmet şeklini mutlaka iyi incelemeniz ve öğrenmeniz gerekiyor. Jantlar her zaman bozulma ve yıpranma gibi risklere maruz kalabilir. Doğal olarak bu riskin büyük olması kasko sigortasını da etkileyecek ve fiyatının da farklı olmasını sağlayacaktır.

Ankara kasko sigortası teklifinizi sitemizden alabilirsiniz.

18 Ekim 2020
226 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al