Ekonomik Sürüş Nasıl Yapılır?

Ekonomik Sürüş Nasıl Yapılır?

Bu günlerde çoğumuz, elimizden gelen her şekilde tasarruf etmeye çalışıyoruz. Yakıt tüketiminin sahip olduğunuz araç tipiyle çok ilgisi olsa da, araç sahiplerinin daha ekonomik bir şekilde sürmek için yapabilecekleri çok şey var.

Daha ekonomik sürüş sadece çevreye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yakıt maliyetlerinde haftada % 10’a varan ortalama tasarrufla paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Ekonomik Sürüşün Avantajları

  • Siz ve yolcularınız için daha güvenli ulaşım
  • Aracınız için daha iyi, daha az onarım maliyeti
  • Yakıt tüketiminiz için daha iyi!

Ekonomik sürüş yapmanıza yardımcı olacak ipuçları

Daha fazla ağırlık, aracınızın daha fazla çalışması gerektiği, anlamına gelir bunun için aracınızdaki ağırlığı iyi dağıtmanız gerekir. Aracın bir bölgesine çok fazla baskı uygulamaktan kaçınmalısınız. Örneğin, arkadaki orantısız bir ağırlık miktarı, arka lastikler üzerinde hasar verici bir baskı oluşturabilir.

İnsanların yakıtı boşa harcamalarının en büyük nedenlerinden biri, nereye gideceklerini bilmemeleridir.

Sabit bir hızda kalmak, daha ekonomik bir şekilde sürmenin ve arabanıza daha az baskı uygulamanın kolay bir yoludur. Seçeneğiniz varsa, aracınızı hız sabitleyiciye ayarlayın. Ayrıca, hızın yakıt tüketimine çok katkıda bulunabileceğini unutmayın; örneğin, saatte 70 km hızla sürmek yakıt tüketimini 60 km hızla sürmeye kıyasla % 9 kadar artırabilir.

İyi bakım yapılmayan bir araç genellikle çok daha az verimlidir ve size çok daha fazla paraya mal olur! Bakım yapılmayan bir araç % 50’ye kadar daha fazla yakıt kullanabilir ve bir şeyler ters giderse pahalı onarımlarda size daha fazla maliyete neden olabilir

Ani hızlanma ve ani yavaşlamadan kaçının, aracınıza daha az baskı uygulayabileceğiniz yollara girin, örneğin daha düşük devirlerde vites değiştirmek.  

Klima ve elektrik yakıt kullanır! Klima eski arabalarda yakıt tüketiminizi % 10’a kadar artırabilir.  

Mümkünse işlerinizi tek seferde tamamlayın. Aracınızı gereksiz yere çalıştırmak ekstra maliyet gerektirir.

Bir otomobiliniz varsa her şeyi düşünmek zorundasınız. Güvenlik ve emniyet ilk sırada olsa da aşırı yakıt tüketen bir araç sizi kullanmaktan alıkoyabilir.

Aracınız için en uygun Ankara kasko sigortası teklifini hksigorta.com adresimizden alabilirsiniz. En uygun kasko teklifini 5 dakikada sizlere sunalım.

12 Mayıs 2021
208 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al