Hamileyken Özel Sağlık Sigortası Yapılır Mı?

Hamileyken Özel Sağlık Sigortası Yapılır Mı?

Gebe kalmayı düşünüyorsunuz ya da gebe kaldınız merak ettiğiniz hususlardan birisi olan acaba hamile kaldığımda özel sağlık sigortası ya da tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti alabilir miyim? Olabilir. Hemen açıklayalım gebe kaldıktan sonrada doğum teminatı satın alarak sağlık hizmetlerinizi geniş kapsamlı bir hale dönüştürebilirsiniz. Doğum teminatından yararlanabilmenin en ön koşulu gebe kalmış olmaktır. Sigortanızın başlamasının ardından geçen 12 aylık süreç içerisinde sigortanız devam eder. Doğum sigortası da normal sigortalarda olduğu gibi poliçe 1 yıl olarak düzenlenir.  Peki, hamileyken direk olarak özel sağlık sigortası yapılabilir mi? sorusunun yanıtı olarak ise maalesef hayır diyebiliriz. Gebeliğiniz içerisinde özel sağlık sigortası yaptıramazsınız. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortanız olduğunda yukarıda da bahsettiğimiz gibi doğum teminatı alabilirsiniz. Doğum sigortası konu olduğu zaman fiyatlarda merak edilen konular arasında yer alıyor. Buna göre doğum sigortası fiyatları hakkında şu şekilde bir açıklama yapabiliriz.

Doğum Sigortası Fiyatları

Gebeler için merak edilen konulardan birisi doğum sigortasında fiyatlardır. Doğum sigortası gebelik dönemi içerisinde olduğundan dolayı normalden daha yüksek fiyatla olacaktır. Ancak bunun için özel bir hastanede yapmış olduğunuz doğumunuz ve bu doğum için ödediğiniz ücretleri düşündüğünüzde hamilelik sigortasının çok daha avantajlı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.   

Hamilelik Sigortasında Teminat Dışı Kalan Haller

Hamilelik sigortası yaptırdığınız zaman teminat dışında kalan bir takım hususlar söz konusu olacaktır. Bu teminat dışında kalan haller ise şu şekildedir.

  • Poliçenizde belirtilmiş olan kullanım adedini ve teminat limitinin aşılması
  • Doğum sonrasındaki tüm ayakta tedavi giderleri
  • Bebeğinizle ilgili oluşacak tüm sağlık giderleri
  • Ambulans, yol, bakım, refakatçi, lüks ve suit oda farkı, özel harcamalar.
  • Epidural sezaryen ile yapılan doğular
  • Düşük nedeninin araştırılması, kısırlık, tüp bebek
  • Kordon kanı
  • Doğum kontrol yöntemleri

Hamileliğiniz sırasında doğum sigortası alabileceğiniz sigorta sayısı çok azdır. Bunun içinde bu sağlık sigortanızı yaptırırken her daim sonrasındaki süreci düşünerek hareket etmek faydalı olacaktır. Gebeliğiniz sırasında özel sağlık sigortası hizmeti alamayacağınızı düşünürseniz doğum öncesinden bu sigorta hizmetinizi almanız daha mantıklı olacaktır. 

Siz değerli takipçilerimizi Hamileyken özel sağlık sigortası yapılıp yapılamayacağı konusunda bilgilendirmeye çalıştık.

22 Mayıs 2019
697 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al